Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.09.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

 

28.05.2022 10:06
Версія для друку
  • RSS

Сучасне прогресивне лікування серцевої недостатності 

Транскатетерні імплантати, призначені для зниження високого тиску в лівому передсерді (ЛП), як можливий спосіб лікування серцевої недостатності, що колись здавались малоймовірними, стають новими зірками досліджень з серцевої недостатності.

Новий попередній аналіз показує, що шунтувальні пристрої призвели до покращення структури та функції лівого та правого шлуночків через 12 місяців у пацієнтів із СН.

За словами дослідників, у них також покращилася якість життя і зменшилися симптоми.

В рамках когорти рандомізованого дослідження RELIEVE-HF 61 пацієнту з СН та будь-якою фракцією викиду лівого шлуночка (ФВЛШ) було імплантовано міжпередсердний шунтувальний пристрій Ventura (V-Wave).

Повне дослідження спрямоване на те, щоб призначити близько 500 таких пацієнтів на транскатетерну імплантацію або процедуру контролю. Для включення в дослідження потрібно, щоб пацієнти мали симптоматику СН до класу 4 за NYHA, легеневу гіпертензію та значну дисфункцію правого шлуночка (ПШ).

Попередні дослідження підтверджують, що призначення шунтувальних пристроїв, розташованих в міжпередсердній перегородці, розвантажують ЛП (перерозподілення крові з ЛП і ПП), викликаючи декомпресію його та теоретично покращуючи структуру міокарда та зменшуючи симптоми СН.

У поточному аналізі ті, у кого вихідна ФВ ЛШ була нижчою за 40%, показали значне поліпшення ФВ ЛШ на 3,5 % через 12 місяців. Середній приріст серед пацієнтів із вихідною ФВ ЛШ менше як 50% досяг 4,6 % (P = 0,0078). Шунти залишалися прохідними протягом усього періоду спостереження.

Зміна ФВ ЛШ у пацієнтів в дослідженні RELIEVE-HF

Категорії пацієнтів

Вихідний рівень (%)

1 рік (%)

P

ФВ ЛШ <40%

27.5

31.0

.043

ФВ ЛШ ≥40%

57.8

59.9

.22

ФВ ЛШ <50%

30.0

34.6

.0078

Дослідники говорять, що ехо-вимірювання функції ПШ показали значне поліпшення незалежно від вихідної ФВ ЛШ. Переваги включали значне збільшення зміни фракційної площі ПШ (RVFAC) з 36,3% до 43,9% і TAPSE з 16,0 мм до 17,6 мм.

Очевидно, що це попередні дані, які необхідно підтвердити в рандомізованому клінічному дослідженні, але вони припускають, що використання міжпередсердного шунта покращує структуру та функцію лівого шлуночка зі сприятливим впливом на правий шлуночок, тим самим забезпечуючи, принаймні, певний ступінь лівостороннього та правобічного зворотного ремоделювання.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Можливості ехокардіографії у пацієнтів з цукровим діабетом 1 типу

Який показник найкраще враховувати для оцінки ризику серцево-судинних подій?...

  >>>