Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

28.05.2023 11:51
Версія для друку
  • RSS

Сотагліфлозин - новий препарат для лікування серцевої недостатності 

Сотагліфлозин, новий препарат, який інгібує натрій-залежній ко-транспортер глюкози (SGLT) 1, а також SGLT2, отримав дозвіл від Управління з питань харчування та лікарських засобів США (FDA)  для використання з метою зниження ризику серцево-судинної смертності, госпіталізації з приводу серцевої недостатності та звернення пацієнтів за невідкладною медичною допомогою через серцеву недостатність, а також для запобігання таким подіям у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу, хронічною хворобою нирок (ХХН) та іншими факторами ризику серцево-судинних захворювань.

Це ставить сотагліфлозин у пряму конкуренцію з двома інгібіторами SGLT2 - дапагліфлозином і емпагліфлозином, які вже мають схвалення для запобігання госпіталізацій з приводу серцевої недостатності у пацієнтів з серцевою недостатністю, а також схвалені для лікування цукрового діабету і збереження функції нирок.

Спеціалісти зауважують, що дозвіл широко охоплює використання препарату у пацієнтів з серцевою недостатністю в усьому спектрі зниженої та збереженої фракції викиду лівого шлуночка, особливо для запобігання повторних госпіталізацій пацієнтів, виписаних після епізоду гострої декомпенсації серцевої недостатності.

Це підтверджують  результати дослідження SOLOIST-WHF, в якому рандомізовано 1222 пацієнти з цукровим діабетом, нещодавно госпіталізованих із загостренням серцевої недостатності, що показали значне зниження на 33% рівня смертності від серцево-судинних причин, госпіталізацій і невідкладних звернень у лікарні з приводу серцевої недостатності порівняно з контрольною групою протягом медіанного 9-місячного періоду спостереження. Майже половина включених пацієнтів отримала першу дозу ще у лікарні, а інша половина - медіаною через 2 дні після виписки з лікарні. Препарат виявився безпечним.

Подальший аналіз SOLOIST-WHF показав, що лікування сотагліфлозином майже вдвічі зменшує швидкість повторних госпіталізацій після 30 та 90 днів порівняно з контрольною групою, як зазначено в анотації до препарату.

Єдиним інгібітором SGLT2, який був протестований на початку лікування у пацієнтів під час госпіталізації з приводу серцевої недостатності, є емпагліфлозин у дослідженні EMPULSE, за участю рандомізованих 530 пацієнтів. EMPULSE також показав, що початок прийому інгібітора SGLT2 в цій ситуації є безпечним і має значний клінічний ефект.

У дослідженні DELIVER, яке тестувало дапагліфлозин у пацієнтів з серцевою недостатністю зі збереженою фракцією викиду, приблизно 10% пацієнтів розпочали лікування препаратом протягом або в межах 30 днів після госпіталізації з приводу серцевої недостатності, і в цій підгрупі дапагліфлозин був так само ефективним, як і у інших 90% пацієнтів, які не розпочинали лікування під час гострої або підгострої фази.

Експерти бачать чітку роль для сотагліфлозину, зокрема через додаткові аспекти його результатів у дослідженнях, які, надають йому перевагу перед дапагліфлозином та емпагліфлозином. Це включає докази того, що лікування сотагліфлозином (єдиним у класі інгібіторів SGLT2) зменшує ризик інсультів та інфарктів міокарда, а також докази його очевидної здатності знижувати рівень HbA1c у пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу та з оціненою клубочковою фільтрацією нижче 30 мл/хв/1,73м2, що, ймовірно, пов'язано зі зниженням поглинання глюкози у кишечнику шляхом інгібування SGLT1.

У дослідженні SCORED 10 584 пацієнта з цукровим діабетом 2-го типу, ХХН та ризиками серцево-судинних захворювань були рандомізовані на сотагліфлозин або плацебо, спостереження за ними тривало протягом медіанного періоду 16 місяців. Основний результат показав, що лікування сотагліфлозином зменшило комбіновану частоту смерті від серцево-судинних причин, госпіталізацій з приводу серцевої недостатності та невідкладних звернень з приводу серцевої недостатності на 26% порівняно з контрольними пацієнтами.

У 2022 році науковці опублікували результати вторинного аналізу дослідження SCORED, які показали, що лікування сотагліфлозином значно (на 21-26%) знижує рівень MACE порівняно з плацебо.

Спеціалісти стверджують, що докази щодо користі сотагліфлозину у лікуванні серцевої недостатності є валідними і переконливими.

Особливістю, яка відрізняє сотагліфлозин від затверджених інгібіторів SGLT2, є переконливе зменшення ризику серцевих нападів та інсультів, що  не показали  інші інгібітори SGLT2.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми