Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

19.06.2020 11:50
Версія для друку
  • RSS

Ризик смертності чоловіків і жінок відрізняється відповідно до рівня фракції викиду лівого шлуночка. 

Результати нового дослідження  NEDA показали, що відмінності в фракції викиду лівого шлуночка (ФВ ЛШ) у чоловіків та жінок  пов'язані зі смертністю.

Цей аналіз включав 499 153 чоловіків і жінок, які пройшли ехокардіографію  за різними показниками.

ФВ ЛШ  нижче 50% зустрічалася  більш ніж в два рази частіше у чоловіків, ніж у жінок, 17,6% і 8,3%, відповідно. Крім того, у жінок була вищою середня ФВ ЛШ: 64,2% в порівнянні з 59,5% у чоловіків. Загальні показники смертності від усіх причин протягом півтора і п'яти років серед півмільйона учасників склали 5,8% і 18,4%.

Смертність від серцево-судинних захворювань відзначалася у 7,1% жінок в середньому через 5,6 року спостереження і у 8,1% чоловіків з 5,5 роками спостереження.

Показники смертності від усіх причин і серцево-судинних захворювань слідували J-подібній кривій, при цьому найнижчий показник  зустрічався при ФВ ЛШ  65-69,9% як у жінок, так і у чоловіків. Смертність від серцево-судинних захворювань з поправкою на індекс маси тіла, вік, частоту серцевих скорочень, вади серця і інші потенційні розлади достовірно не відрізнялася у чоловіків з ФВ ЛШ 65-69,9% і чоловіків з ФВ ЛШ 45% -64,9%. Цей показник  почав підніматися всерйоз тільки при ФВ ЛШ нижче 45%. Навпаки, у жінок з ФВ ЛШ 45% -54,9% був в два рази підвищений рівень серцево-судинної смертності. Крім того, жінки з ФВ ЛШ  55% -59,9% показали тенденцію в тому ж небажаному напрямку. Крім того, висока ФВ ЛШ (70% і більше) пов’язана з більш високою смертністю у жінок

Вчені  зазначають, що результати NEDA про підвищення ризику смертності аналогічні з недавнім звітом з іншого дослідження з великими даними, в якому взяли участь більше 200 000 пацієнтів, які пройшли ехокардіографію в звичайній клінічній практиці. Дослідники виявили в цьому ретроспективному дослідженні, що протягом 4 років спостереження в середньому після ехокардіографії скоригований ризик смертності від усіх причин слідував U-подібній кривій. Найнижчий показник ризику зустрічався у пацієнтів з ФВ ЛШ 60% -65%, з 1,71-кратним збільшенням ризику при ФВ ЛШ 70% або більше, і майже ідентичним 1,73-кратним збільшенням ризику при ФВ ЛШ 35% -40%. У цьому дослідженні  U-подібна крива ФВ ЛШ / смертність застосовувалася як для чоловіків, так і для жінок.

Дослідники передбачають, що на додаток до існуючих категорій СН зі зниженою ФВ, серцевої недостатності зі збереженою фракцією викиду (СНзберФВ) і недавно запропонованою серцевою недостатністю з фракцією викиду середнього рівня (СНсерФВ), нові результати можуть передбачати визнання нового фенотипу, що характеризується супранормальною  ФВ ЛШ.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми