Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

10.09.2022 22:22
Версія для друку
  • RSS

Ривароксабан проти антагоністів вітаміну К при ФП та ревматичній хворобі серця 

Всупереч очікуванням, у дослідженні INVICTUS антагоністи вітаміну К (АВК) знижували ризик ішемічного інсульту та смерті в порівнянні з інгібітором фактора Ха (ривароксабан) у пацієнтів з ревматичними захворюваннями серця та фібриляцією передсердь (ФП).

Пацієнти, які отримували АВК, як правило, варфарин, мали на 25% нижчий ризик основного результату - поєднання інсульту, системної емболії, інфаркту міокарда або смерті від судинних або невідомих причин - порівняно з ривароксабаном (ВР 1,25; 95%).

Ця відмінність була зумовлена ​​головним чином значним зниженням ризику смерті в групі АВК без значного збільшення частоти великих кровотеч.

Науковці заявляють, що АВК повинні залишатися стандартом лікування пацієнтів з ревматичними вадами серця і фібриляцією передсердь.

Дослідження INVICTUS є першим рандомізованим контрольованим дослідженням з оцінки антикоагулянтної терапії у пацієнтів з ревматичними захворюваннями серця та ФП.

В INVICTUS було включено 4565 пацієнтів з 24 країн Африки, Азії та Латинської Америки з ревматичною хворобою серця, ФП або ТП, а також через будь-який з наступних факторів: оцінка CHA2DS2VASc 2 або більше, помірний або важкий мітральний стеноз (площа клапана ≤ 2,0 см2), спонтанне ехоконтрастування лівого передсердя або тромб лівого передсердя.

Учасники були випадково розподілені для отримання ривароксабану в дозі 20 мг один раз на добу (15 мг/добу, якщо кліренс креатиніну становив від 15 до 49 мл/хв) або АВК, титрованого до міжнародного нормалізованого відношення (МНО) від 2,0 до 3.0.

Варфарин використовувався у 79-85% пацієнтів, яким було призначено АВК, при цьому відсоток змінювався між відвідуваннями. МНО було у терапевтичному діапазоні у 33,2% пацієнтів на початку дослідження, у 65,1% через 3 роки та у 64,1% через 4 роки.

При середньому періоді спостереження 3,1 року первинний результат спостерігався у 446 пацієнтів групи АВК (6,49% на рік) і в 560 пацієнтів групи ривароксабана (8,21% на рік).

Частота інсульту або системної емболії була однаковою у групах АВК та ривароксабану (75 проти 94 випадків), хоча частота ішемічних інсультів була значно нижчою у групі АВК (48 проти 74 випадків).

Смертність була значно нижчою при прийомі АВК, ніж при прийомі ривароксабану, 442 проти 552 (95% ДІ, від -117 до -28 днів).

Кількість пацієнтів з великими кровотечами також була однаковою у групах АВК та ривароксабану (56 проти 40 пацієнтів; P = 0,18), хоча кількість фатальних кровотеч була нижчою у групі ривароксабану (15 проти 4 відповідно).

Майже чверть (23%) пацієнтів групи ривароксабана назавжди припинили прийом досліджуваного препарату проти 6% групи АВК.

В INVICTUS була включена популяція, яка була молодшою ​​(середній вік 50,5 років) і мала менше супутніх захворювань, ніж пацієнти з ФП, які не мали ревматичну хворобу серця в опорних випробуваннях.

Дослідники звертають увагу на те, що раніше не було описано для АВК або варфарину, а саме те, що він знижує смертність.

Науковці вважають, що потрібна додаткові дослідження, щоб пояснити результати, і заплановані аналізи, щоб побачити, які пацієнти наражаються на більший ризик смерті, а також вивчити взаємозв'язок між контролем МНО та результатами.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми