Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
28.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

14.09.2023 11:15
Версія для друку
  • RSS

Рекомендації ESC 2023 року щодо лікування серцево-судинних захворювань у пацієнтів з цукровим діабетом ( частина 2) 

Продовження

Нові рекомендації

Рекомендації

Клас

Рівень

Менеджмент ІХС у пацієнтів з ЦД

Рекомендовано проведення реваскуляризації міокарда при хронічному коронарному синдромі, коли зберігається стенокардія, незважаючи на лікування антиангінальними препаратами чи у пацієнтів з документально підтвердженою великою зоною ішемії (>10% ЛШ)

І

А

Повна реваскуляризація рекомендована у пацієнтів з STEMI без кардіогенного шоку і з ІХС з багатосудинним ураженням.

І

А

Рекомендується оцінювати глікемічний статус при первинній оцінці у всіх пацієнтів з ГКС

І

В

Повну реваскуляризацію слід розглянути у пацієнтів з ГКС без підйому сегмента ST без кардіогенного шоку і з ІХС з багатосудинним ураженням.

ІІа

С

Цукрознижувальну терапію слід розглянути для пацієнтів з ГКС з персистуючою гіперглікемією, при цьому слід уникати епізодів гіпоглікемії.

ІІа

С

Рутинна негайна реваскуляризація в неінфарктзалежній ділянці у пацієнтів з ІМ і ІХС з багатосудинним ураженням з кардіогенним шоком не рекомендовано.

ІІІ

В

Серцева недостатність і ЦД

Оцінка СН при ЦД

При підозрі СН рекомендовано визначати BNP/NT-proBNP.

І

В

Систематичне обстеження на наявність симптомів та/або ознак СН рекомендовано під час кожного клінічного звернення  усіх пацієнтів з ЦД.

І

С

Діагностичні тести при підозрі  СН

Рекомендовано проведення ЕКГ у 12 відведеннях

І

С

Рекомендовано проведення трансторакальної Ехо-КГ.

І

С

Рекомендовано проведення рентгенографії грудної клітки

І

С

Рекомендовано проведення рутинного аналізу крові при коморбідності, що включає: загальний аналіз крові, сечовина, креатинін і електроліти, перевірка функції щитовидної залози, ліпіди, рівень заліза ( феритин і насичення трансферину залізом)

І

С

Фармакологічне лікування показане хворим з СНзнФВ і ЦД

НЗКТГ-2 (дапагліфлозин, емпагліфлозин чи сотагліфлозин) рекомендовані всім пацієнтам з СНзнФВ та ЦД 2 типу для зменшення ризику госпіталізацій з приводу СН і СС смерті.

І

А

Рекомендована інтенсивна стратегія раннього початку лікування, заснованого на доказах( НЗКТГ-2, ІРАН/АПФ, бета-блокатори, АМКР), із швидким титруванням до визначених цільових доз, починаючи перед випискою, і з частими наступними візитами протягом перших 6 тижнів після госпіталізації з СН, щоб зменшити кількість повторних госпіталізацій або смертність.

І

В

Інше лікування показане деяким хворим з СНзнФВ і ЦД

Гідралазин і ізосорбід динітрат слід розглянути у темношкірих пацієнтівз ЦД і ФВ ЛШ ≤ 35% чи з ФВ ЛШ<45% в поєднанні з дилатацією ЛШ ІІІ-ІV класу СН за NYHA незважаючи на лікування іАПФ (чи ІРАН), бета-блокаторами, і АМКР, для зменшення кількості повторних госпіталізацій або смертності.

ІІа

В

Дігоксин  може бути розглянутий у пацієнтів, що мають симптоматичну СНзнФВ з синусовим ритмом незважаючи на лікування сакубіерил/валсартаном чи іАПФ, бета-блокаторами і АМКР, для зменшення кількості повторних госпіталізацій.

ІІb

В

Лікування СН у пацієнтів з ЦД і ФВЛШ>40%

Емпагліфлозин чи дапагліфлозин рекомендовано пацієнтам з  ЦД 2 типу та ФВЛШ>40% (СНпомФВ, СНзбФВ) для зменшення ризику госпіталізацій з приводу СН і СС смерті.

І

А

Фібриляція передсердь і ЦД

Опортуністичний скринінг ФП за допомогою вимірювання пульсу чи ЕКГ рекомендовано проводити всім пацієнтам з ЦД молодше 65 років (особливо при наявності інших факторів ризику), так як пацієнти з ЦД маю вищу частоту виникнення ФП у молодому віці.

І

С

Систематичний скринінг ФП за допомогою ЕКГ слід проводити у пацієнтів старше 75 років, або у тих, хто має  високий ризик інсульту

 

ІІа

В

Хронічна хвороба нирок і ЦД

Рекомендовано інтенсивне зниження рівня ХС ЛПНЩ за допомогою статинів чи комбінації статинів/езетіміб

І

А

Рекомендовано призначення інгібіторів НЗКТГ-2 (канагліфлозин, емпагліфлозин чи дапагліфлозин) пацієнтам з ЦД 2 типу та ХХН з ШКФ ≥20мл/хв/1.73м2 для зниження ризику ССЗ та ниркової недостатності

І

А

Фінеренон рекомендовано призначати на додаток до терапії іАПФ чи БРА пацієнтам з ЦД 2 типу і ШКФ >60мл/хв/1.73м2 з співвідношенням альбуміну/креатиніну в сечі ≥ 30 мг/ммоль (≥ 300 мг/г), або ШКФ 25-60мл/хв/1.73м2 і співвідношенням альбуміну/креатиніну в сечі ≥ 3 мг/ммоль (≥ 30 мг/г) для зниження ризику виникнення СС подій та ниркової недостатності.

І

А

Низькі дози АСК (75-100 мг) рекомендовано пацієнтам з ХХН та АСССЗ

І

А

Інтенсивне медикаментозне лікування або первинна інвазивна стратегія рекомендовані для пацієнтів з ХХН, ЦД і стабільною помірною чи важкою ІХС, у зв’язку з подібними результатами.

І

В

Консультація нефролога   може бути проведена для лікування підвищеного рівня фосфату в сироватці крові, інших ознак порушень метаболізму кісткової тканини та анемії, що пов’язані з ХХН.

ІІb

С

Не рекомендовано призначати комбінації іАПФ та БРА.

ІІІ

В

Захворювання аорти на периферичних артерій і ЦД

Пацієнтам з ЦД і аневризмою аорти рекомендовано проведення такого ж діагностичного обстеження та стратегії лікування ( медикаментозна, хірургічна, ендоваскулярна) як і пацієнтам без ЦД.

І

С

ЛШ- лівий шлуночок,ЦД-цукровий діабет, ССЗ- серцево-судинні захворювання, ГКС-гострий коронарний синдром, АСК-ацетилсаліцилова кислота, СС-серцево-судинний,АСССЗ- атеросклеротичні серцево-судинні захворювання, ІХС-ішемічна хвороба серця, СНзбФВ- серцева недостатність зі збереженою фракцією викиду, СНпомФВ- серцева недостатність з помірно зниженою фракцією викиду, СНзнФВ- серцева недостатність зі зниженою фракцією викиду, ФП- фібриляція передсердь, STEMI- інфаркт міокарда з підйомом сегмента ST, ІМ- інфаркт міокарда, СН- серцева недостатність, ЕКГ- електрокардіографія, Ехо-КГ- ехокардіографія,  НЗКТГ-2- інгібітор натрійзалежного котранспортера глюкози 2-го типу, ІРАН-інгібітор рецепторів ангіотензину та неприлізину, іАПФ- інгібітор ангіотензинперетворюючого ферменту, АМКР- антагоністи мінералокортикоїдних рецепторів, БРА-блокатор рецепторів ангіотензину, ФВЛШ-фракція викиду лівого шлуночка, ХС ЛПНЩ- холестерин ліпопротеїни низької щільності, ХХН- хронічна хвороба нирок, ШКФ- швидкість клубочкової фільтрації

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Найпоширеніше ускладнення фібриляції передсердь

Ризик виникнення цього ускладнення вдвічі більший за ризик інсульту при ФП…

  >>>