Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

22.09.2023 22:54
Версія для друку
  • RSS

Псоріаз та ризик серцево-судинних захворювань. 

Результати нового  великого поперечного дослідження продемонстрували, що  майже одна третина пацієнтів із тяжким псоріазом відповідала критеріям коронарної мікросудинної дисфункції.

 Попередні дослідження з невеликими розмірами вибірки показали, що коронарна мікросудинна дисфункція (КМД) передбачає погані серцево-судинні наслідки для пацієнтів із тяжким псоріазом.

 У проспективному багатоцентровому дослідженні науковці залучили 448 пацієнтів із псоріазом середнього та тяжкого ступеня без задокументованих клінічних серцево-судинних захворювань, яким була проведена допплерівська трансторакальна ехокардіографія для оцінки коронарної мікроциркуляції.

 Вихідною змінною кінцевого результату була КМД, визначена як швидкість коронарного кровотоку ≤ 2,5 мл.

З 448 пацієнтів у 141 (31,5%) була виявлена КМД.

Дослідники виявили чотири змінні, незалежно пов’язані з КМД: вищий індекс тяжкості зони псоріазу (PASI) (на одиницю, відношення ризиків [ВР], 1,058; P < 0,001), тривалість псоріазу (на рік; ВР, 1,046; P < 0,001), наявність псоріатичного артриту (ВР, 1,938; P = 0,015) і гіпертензії (ВР 2,169; P = 0,010).

Збільшення на 1 бал оцінки PASI та 1 рік тривалості псоріазу асоціювалися з підвищенням ризику розвитку КМД на 5,8% та 4,6% відповідно.

Невелика частина пацієнтів у дослідженні отримувала лікування від псоріазу. Інші інструменти для оцінки КМД не використовувалися, такі як ПЕТ-КТ і МРТ серцево-судинної системи.

Спеціалісти закликають діагностувати та активно шукати мікросудинну дисфункцію у пацієнтів з псоріазом, оскільки ця популяція має особливо високий ризик.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми