Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
27.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

07.07.2023 16:18
Версія для друку
  • RSS

Перипартальна кардіоміопатія та ризики для майбутньої вагітності 

Результати нового дослідження показують, що жінки з перипартальною кардіоміопатією (ППКМП), незалежно від того, чи відновилася функція лівого шлуночка (ЛШ), можуть мати підвищений ризик рецидиву та інших серцево-судинних подій, якщо вони знову завагітніють.

Дослідники вивчили віддалені результати в когорті жінок, у яких розвинулася ППКМП і  вони завагітніли через кілька років по тому, порівнюючи тих, у яких функція ЛШ тим часом «нормалізувалася», з тими, у кого зберігалася дисфункція ЛШ.

У новому аналізі несприятливі материнські результати через 5 років після індексної вагітності були значно гіршими серед тих, у кого дисфункція ЛШ зберігалася, порівняно з тими, у кого функція ЛШ відновилася. Ризик рецидиву ППКМП зберігався до 8 років. Смертність залишалася високою в обох групах протягом подальшого спостереження.

Дослідники припускають, що повне відновлення серцевої функції після ППКМП не гарантує сприятливого результату майбутньої вагітності. Таким чином, спеціалісти звертають увагу, що майбутню вагітність слід розглядати з обережністю навіть у пацієнтів, які відновили свою серцеву функцію.

Щоб дослідити вплив ППКМП на наступні вагітності, вчені вивчили 45 пацієнток з ППКМП, у яких була принаймні ще одна вагітність, перша в середньому через 28 місяців. Їхній середній вік становив 27 років, і 80% були чорношкірими. Середній період спостереження 8 років.

Перипартальна кардіоміопатія, визначена як ідіопатична серцева недостатність із фракцією викиду ЛШ (ФВЛШ) 45% або менше протягом останнього місяця вагітності протягом наступних 5 місяців, була діагностована після пологів у 93,3% і перед пологами у решти 6,7% (середній час діагностики, 6 тижнів після пологів).

Середній ФВЛШ знизився з 45,1% при індексній вагітності до 41,2% (P = 0,009) при наступних вагітностях. «Група відновлення» включала 30 жінок із відновленням ФВ ЛШ до 50% або вище після індексної вагітності, а решта 15 із стійкою дисфункцією ЛШ — визначеною як ФВ ЛШ <50% — склали «групу без відновлення».

Відновлення ФВ ЛШ було пов’язане зі зниженим ризиком персистуючої дисфункції ЛШ при співвідношенні ризиків (HR) 0,08 (95% ДІ, 0,01–0,64, P = 0,02) після коригування на гіпертензію, діабет та анамнез прееклампсії.

У групі без відновлення порівняно з групою відновлення спостерігалися значно вищі показники несприятливих наслідків для матері (комбінована кінцева точка, яка включала рецидив ППКМП, СН, кардіогенний шок, тромбоемболічні події та смерть) через 5 років.

Таблиця. Несприятливі наслідки для матері в середньому через 5 років, в групі без відновлення проти групи відновлення

Результат

Відсутність відновлення проти групи відновлення (%)

P

Несприятливі наслідки для матері

53.3 проти 20.0

.04

Серцева недостатність

33.3 проти 3.3

.01

Рецидив ППКМП

53.3 проти 20.0

.03

Загальна смертність

13.3 проти 3.3

.25

 

Смертність від усіх причин також незначно відрізнялася між двома групами в середньому через 8 років, а різниця в загальних несприятливих наслідках для матері змінилася від значної до незначущої.

Таблиця 2. Несприятливі наслідки для матері в середньому через 8 років, без одужання проти груп одужання

Результат

Відсутність відновлення проти групи відновлення (%)

P

Несприятливі наслідки для матері

53.3 проти 33.3

.20

Рецидив ППКМП

53.3 проти 23.3

.04

Загальна смертність

20.0 проти 20.0

1.00

 

Дослідження обмежене його ретроспективним характером, відносно невеликою популяцією та відсутністю расової різноманітності.

За словами науковців, дослідження показує, що жінки з ППКМП потребують тривалого спостереження у кардіолога, оскільки смертність не зменшується з часом. Вони потребують мультидисциплінарного та спільного прийняття рішень щодо планування сім’ї, оскільки нормалізація функції лівого шлуночка після індексної вагітності не гарантує сприятливого результату в наступних вагітностях.

Висновки поточного дослідження важливі для жінок з історією ППКМП, які планують вагітність.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin