Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

16.06.2020 16:27
Версія для друку
  • RSS

Оптимальний рівень артеріального тиску здорової людини. 

Результати нового дослідження продемонстрували зниження серцево-судинного ризику зі зниженням систолічного артеріального тиску аж до рівня всього 90 мм рт. ст.

Науковці відзначають, що у населення в неіндустріальних країнах практично не підвищується рівень систолічного артеріального тиску з віком, в той час як рівні систолічного артеріального тиску зазвичай зростають з віком в промислово розвинених країнах. Це має важливі наслідки, тому що атеросклероз - це повільно прогресуюче захворювання, і чим менша схильність  до серцево-судинних факторів ризику, таких як підвищений систолічний артеріальний тиск, протягом усього життя, тим нижчий ризик серцево-судинних ускладнень у майбутньому.

У той час як зв'язок між рівнем систолічного артеріального тиску, кальцієм коронарних артерій і атеросклеротичним серцево-судинним захворюванням добре встановлена ​​при більш високих рівнях артеріального тиску, необхідні оптимальні рівні систолічного тиску для здорового дорослого.

У новому дослідженні було проаналізовано дані 1457  учасників (середній вік 58 років), у яких рівень систолічного артеріального тиску  був в межах від 90 до 129 мм рт. ст. на початку дослідження і, які не мали інших традиційних серцево-судинних факторів ризику, включаючи дисліпідемію (ЛПНЩ> 160 мг / дл або ЛПВЩ <40 мг / дл), цукровий діабет або паління.

 Результати показали, що при  середньому періоді спостереження в 14,5 років спостерігалося збільшення факторів ризику серцево-судинних захворювань, кальцію в коронарних артеріях і серцево-судинних ускладнень з підвищенням рівня систолічного артеріального тиску. Скоригований коефіцієнт ризику для атеросклеротичного серцево-судинного захворювання становив 1,53 на кожні 10 мм рт. ст. рівня систолічного артеріального тиску.У порівнянні з людьми з систолічним тиском 90-99 мм рт.ст. скоригований коефіцієнт ризику для атеросклеротичних серцево-судинних захворювань склав 3,00 для рівнів 100-109 мм рт.ст., 3,10 для рівнів 110-119 мм рт.ст. і 4,58 для рівнів 120-129 мм рт.ст.  Також спостерігалося поступове збільшення поширеності кальцію в коронарних артеріях.

Дослідники зазначають, що навіть гарне виконання лікування гіпертонії далеко не ідеальний спосіб запобігання атеросклеротичних серцево-судинних захворювань. Значення систолічного артеріально тиску 130 мм рт. ст.- це не те число, на якому лікарі повинні зосередитися для пацієнтів, які ще не страждають гіпертонією, оскільки 130 мм рт. ст.- це не нормальний кров'яний тиск.

Результати також свідчать про те, що процес захворювання атеросклеротичним серцево-судинним захворюванням починається в ранньому віці, і підтверджують важливість первинної профілактики за допомогою здорового способу життя, включаючи здорове харчування і рівні фізичної активності.

Науковці стверджують, що ці дані дозволяють зрозуміти, що існує різниця між цільовим зниженням артеріального тиску і порогами лікування, які медики дотримуються, нормативними значеннями артеріального тиску, які є клінічних умовах, і тим, що є дійсно нормальним артеріальним тиском.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin