Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
28.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

23.06.2023 09:09
Версія для друку
  • RSS

Низькі дози колхіцину схвалені для лікування атеросклерозу. 

Нещодавнє схвалення в США нової низької дози колхіцину 0,5 мг  із широкими показаннями до застосування при атеросклеротичних серцево-судинних захворюваннях (АСССЗ) представляє абсолютно новий підхід до лікування, спрямований на запалення як рушійну силу при атеросклерозі.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) надало колхіцину дуже широке маркування: для зниження ризику серцево-судинних подій у дорослих пацієнтів із встановленим АСССЗ або з кількома факторами ризику серцево-судинних захворювань.

Основне широкомасштабне дослідження, яке підтверджує використання колхіцину при АСССЗ, дослідження LoDoCo-2, включало подібну широку популяцію.

Але як препарат використовуватимуть у клінічній практиці?

Науковці заявляють, ідея запалення як рушійної сили атеросклерозу та серцево-судинного ризику існує десятиліттями, і дуже добре відомо, що атеросклероз є запальним процесом. Однак лікування запалення є новим, оскільки раніше не було спеціального засобу, спрямованого на цей процес.

Парадигма, що висувається, — це ідея залишкового ризику, який мають пацієнти після того, як вони пройшли стандартне лікування — яке в більшості випадків полягає в прийомі статинів і контролю артеріального тиску — і що зумовлює цей залишковий ризик. Якщо лікарі вважають, що пацієнти все ще мають високий ризик повторних серцево-судинних подій, вони повинні подумати, що  треба робити далі. Ось тут і з’явиться новий препарат.

Хоча підвищені рівні високочутливого С-реактивного білка (СРБ) є маркером запалення при АСССЗ, два основні дослідження колхіцину при АСССЗ, обидва з яких показали значні переваги препарату, не вимірювали СРБ, що призвело до питань,  чи потрібне вимірювання цього біомаркера для відбору пацієнтів для лікування колхіцином.

Деякі клініцисти віддають перевагу тестуванню СРБ і лікуванню тих, хто має рівень вище 2 мг/л. Однак, оскільки СРБ не вимірювався під час випробувань, не всі науковці вважають, що тестування на цей біомаркер є обов’язковим для встановлення наявності запалення.

Анотація до препарату не передбачає, що СРБ необхідно вимірювати. Це дає лікарям свободу дій.

Можуть бути подальші дослідження та аналізи, які допоможуть зрозуміти взаємозв’язок між СРБ та ефективністю колхіцину.

Вчені заявляють, що терапія, спрямована на запалення, не конкурує з тими, які спрямовані на зниження ліпідів. Відомо, що зниження ліпідів працює. Але тепер є інший підхід. Завдання тут полягає в навчанні лікарів  цьому новому підході.

З точки зору безпеки та переносимості дози колхіцину 0,5 мг, експерти, вважають, що це цілком безпечно.

При подагрі або перикардиті колхіцин зазвичай призначають у дозі 0,6 мг двічі на день, і це може спричинити багато побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту . Але низька доза, схвалена для АСССЗ, 0,5 мг один раз на день, переноситься набагато краще. Існують деякі шлунково-кишкові побічні ефекти, але вони не є нестерпними і зазвичай зникають з часом.

В рандомізованих дослідженнях побічні ефекти були «досить мінімальними», але, з огляду на це, цей препарат не можна використовувати при важких захворюваннях нирок або печінки, і є деякі взаємодії з іншими ліками, про які необхідно пам’ятати. Але загалом побічні ефекти виникають рідко при застосуванні низьких доз.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin