Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

21.04.2021 12:36
Версія для друку
  • RSS

Методи абляції при пароксизмальній фібриляції передсердь. 

Результати рандомізованого дослідження, де проводилося порівняння двох методів абляції у пацієнтів з пароксизмальною фібриляцією передсердь (ФП) може сказати менше про вибір обладнання, ніж про потенціал методу абляції: ізоляція легеневих вен (ІЛВ).

Як кріоабляція, так і більш традиційна радіочастотна (РЧА) абляція дозволили досягти повної ізоляції всіх легеневих вен, як було визначено електрофізіологічним картуванням приблизно через 5 місяців.

У пацієнтів з такою «стійкою» ІЛВ пароксизмальна ФП була практично усунена незалежно від того, лікувалися вони кріоабляцією або радіочастотною.

Проте, з тих, у кого була повна і стійка ІЛВ,  20% показали рецидив ФП протягом 4-6 місяців після 3-місячного періоду блокування.

Довготривалість ІЛВ була в значній мірі пов'язана з меншим тягарем ФП і меншою кількістю рецидивів (P <0,01), але цього було недостатньо для запобігання навіть короткочасного рецидиву ФП у однієї п'ятої пацієнтів з пароксизмальною ФП. Одним з клінічних наслідків цього є те, що простої повторної ізоляції легеневих вен при повторній абляції в багатьох випадках буде недостатньо для запобігання будь-якого рецидиву ФП.

Дослідження демонструє, що РЧА і кріоабляція однаково хороші для досягнення стійкої ізоляції легеневих вен в популяції з пароксизмальною ФП.

Дослідники зазначають, що інше значення дослідження полягає в тому, що популяція пацієнтів з пароксизмальною ФП неоднорідна. Існують відмінності, і є деякі пацієнти, яким потрібно щось більше, ніж ІЛВ, тим більше, якщо є бажання вилікувати їх і запобігти рецидивам.

У дослідженні RACE-AF 98 пацієнтів з пароксизмальною ФП були випадковим чином і рівномірно розподілені на абляцію з використанням одного з двох методів абляції. У всіх було принаймні три задокументовані епізоди ФП протягом попередніх 3 місяців і ніяких інших аритмій. За місяць до першої процедури вони отримали кардіомонітори. Всім була призначена друга процедура через 4-6 місяців для оцінки стійкості ІЛВ і можливої ​​повторної абляції.

Дослідники повідомили, що двохнаправлена блокада була досягнута для всіх легеневих вен у всіх 49 пацієнтів, які отримували РЧА-лікування, і 47 пацієнтів з кріоабляцією. Дві кріоабляції були перервані достроково через ускладнення.

Електрофізіологічне картування в другій процедурі показало, що 76% з 199 окремих легеневих вен були надійно ізольовані в групі радіочастотної абляції і 81% після кріоабляції, що відповідає 47% повної тривалої ІЛВ серед пацієнтів дослідження.

Середній тягар ФП до процедури становив 5,41% в групі радіочастотної абляції і 3,98% серед пацієнтів, яким була призначена кріоабляція, і було майже нульовим в обох групах після процедури і 3-місячного періоду блокування, зниження перевищувало 99% для обох методів абляції.

Після сліпого періоду у 17 пацієнтів в обох групах розвинувся рецидив ФП; тягар ФП після ІЛВ становив 0,51% і 0,69% в групах РЧА і кріоабляції відповідно (P = 0,15). У дев'яти з 45 пацієнтів (20%), у яких була стійка ІЛВ під час другої процедури, розвинулися рецидиви ФП після першої процедури.

Науковці зазначають, що результати дослідження, ймовірно, наголошують на необхідності усунення тригерів, які не пов'язані з ІЛВ, у деяких підгруп пацієнтів. Але як ідентифікувати цих пацієнтів заздалегідь в даний час не дуже добре відомо.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin