Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

03.09.2021 17:02
Версія для друку
  • RSS

Європейські рекомендації щодо діагностики та лікування гострої та хронічної серцевої недостатності 2021 р (Частина 2)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нові рекомендації

Рекомендації

Клас

Ведення пацієнтів з СН та фібриляцією передсердь (ФП)

Тривала терапія оральними антикоагулянтами  повинна бути розглянута для профілактики інсульту у пацієнтів з ФП з  балами по CHA2DS2-VASс  1 для чоловіків і 2 для жінок

      IIa

Ведення пацієнтів з СН та хронічним коронарним синдромом

АКШ слід розглядати як стратегію реваскуляризації першого вибору у пацієнтів, що підходять для хірургічного втручання, особливо якщо у них є цукровий діабет і  багатосудинне ураження.

      IIa

У кандидатів з LVAD (допоміжним пристроєм ЛШ), які потребують коронарної реваскуляризації, слід по можливості уникати АКШ.

      IIa

Коронарна реваскуляризація може бути розглянута для поліпшення результатів у пацієнтів з СНзнижФВ, хронічним коронарним синдромом і коронарною анатомією,  яка підходить для реваскуляризації, після ретельної оцінки індивідуального співвідношення ризику і користі, включаючи коронарну анатомію (наприклад, проксимальний стеноз > 90% великих судин, стеноз ЛКА), супутні захворювання, очікувану тривалість життя і перспективи пацієнта.

      IIb

ЧКВ може розглядатися як альтернатива АКШ на основі оцінки кардіологічної бригади з урахуванням анатомії коронарних артерій, супутніх захворювань і хірургічного ризику.

      IIb

Ведення пацієнтів з СН та набутими вадами серця

 

Втручання на аортальному клапані TAVI або SAVR рекомендується пацієнтам із серцевою недостатністю і важким високоградієнтним стенозом аорти для зниження смертності та поліпшення симптомів.

       I

Рекомендовано, щоб вибір між TAVI і SAVR був зроблений кардіологічної бригадою відповідно до індивідуальних переваг і особливостей пацієнта, включаючи вік, хірургічний ризик, клінічні, анатомічні та процедурні аспекти, зважуючи ризики і переваги кожного підходу.

       I

Черезшкірна пластика мітрального клапана від краю до краю повинна розглядатися у ретельно відібраних пацієнтів з вторинною мітральною регургітацією, яким не підходить  хірургічне втручання і які не потребують коронарної реваскуляризації, але мають симптоми, незважаючи на оптимальну медикаментозну терапію, і які відповідають критеріям для зниження частоти госпіталізацій з СН .

     IIa

Черезшкірна пластика мітрального клапана від краю до краю може бути розглянута для поліпшення симптомів у ретельно відібраних пацієнтів з вторинною мітральною регургітацією, яким не підходить  хірургічне втручання і які не потребують коронарної реваскуляризації, але мають  виражену симптоматику, незважаючи на оптимальну медикаментозну терапію, і які не відповідають критеріям для зниження  госпіталізації через серцеву недостатність.

      IIb

Ведення пацієнтів з СН та цукровим діабетом

Селективні оборотні інгібітори натрій-глюкозного котранспортеру 2-го типу (канагліфлозин, дапагліфлозин, емпагліфлозин, ертугліфлозин, сотагліфлозин) рекомендовані пацієнтам з цукровим діабетом 2 типу  для зниження серцево-судинного ризику, госпіталізацій через СН, великих серцево-судинних подій, кінцевої стадії дисфункції нирок,  серцево-судинної смерті

      I

Селективні оборотні інгібітори натрій-глюкозного котранспортеру 2-го типу (дапагліфлозин, емпагліфлозин та сотагліфлозин) рекомендовані пацієнтам з цукровим діабетом 2 типу  та СНзнижФВ для зниження госпіталізацій через СН і серцево-судинної смерті.

      I

Селективний оборотний конкурентний інгібітор дипептидилпептидази 4 саксагліптин не рекомендується пацієнтам з СН

      III

Ведення пацієнтів з СН та дефіцитом заліза

Рекомендовано усім пацієнтам з СН  періодично проводити скринінг на анемію та дефіцит заліза з розгорнутим аналізом крові, визначенням концентрації феритину в сироватці крові та насичення трансферином

        I

Внутрішньовенне введення заліза з карбоксимальтозою заліза слід розглянути у пацієнтів із симптомами СН, які нещодавно були госпіталізовані з приводу СН та з ФВ ЛШ ≤50% і дефіцитом заліза, що визначається як феритин в сироватці крові < 100нг/мл чи феритин в сироватці крові 100-299 нг/мл з насиченням трансферином< 20% для зниження ризику госпіталізацій через СН.

      IIa

Лікування анемії при СН еритропоетин-стимулюючими препаратами не рекомендується при відсутності інших показань до терапії.

       III

Ведення пацієнтів з СН та онкопатологією

Хворим на рак з підвищеним ризиком кардіотоксичності, що визначаються анамнезом або факторами ризику серцево-судинних захворювань, попередньою кардіотоксичністю або впливом кардіотоксичних агентів, рекомендується пройти оцінку серцево-судинної системи перед запланованою протипухлинною терапією, бажано у кардіолога, який спеціалізується на кардіо-онкології

       I

Лікування інгібіторами АПФ і бета-блокаторами (переважно карведілолом) слід розглядати у онкологічних хворих, у яких розвивається систолічна дисфункція ЛШ, яка визначається як зниження ФВ ЛШ на 10% або більше і до значення нижче 50% під час хіміотерапії антрацикліном.

      IIa

Базова оцінка ризику серцево-судинних захворювань повинна розглядатися у всіх онкологічних пацієнтів, яким призначено лікування раку, що  може викликати серцеву недостатність.

      IIa

Ведення пацієнтів з СН та амілоїдозом

Тафамідіс рекомендується пацієнтам з підтвердженим генетичним тестуванням спадковим hTTR-CMP і симптомами класу I або II за NYHA для зменшення симптомів, серцево-судинних госпіталізацій і смертності.

         I

Тафамідіс рекомендується пацієнтам з wtTTR-CA і симптомами класу I або II за NYHA для зменшення симптомів, серцево-судинних госпіталізацій і смертності.

         I

 

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin