Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
14.06.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

18.06.2023 11:04
Версія для друку
  • RSS

IRONMAN: дефіцит заліза при серцевій недостатності 

Доведено, що дефіцит заліза часто зустрічається у пацієнтів із серцевою недостатністю (СН) і є незалежним предиктором погіршення якості життя та порушення толерантності до фізичного навантаження. У попередніх аналізах оцінювали запас заліза при СН протягом 1 року, нове дослідження  IRONMAN (Ефективність Внутрішньовенного лікування препаратами заліза порівняно зі стандартним лікуванням пацієнтів із серцевою недостатністю та дефіцитом заліза) було першим дослідженням, у якому оцінювали довгострокову безпеку та ефективність внутрішньовенних препаратів заліза в популяції переважно амбулаторних пацієнтів із серцевою недостатністю.

У відкритому дослідженні 1137 пацієнтів рандомізували у співвідношенні 1:1 або на дерізомальтозу заліза, або на звичайне лікування. Дозування заліза визначали залежно від маси тіла та рівня гемоглобіну. Пацієнти були включені, якщо вони мали дефіцит заліза (насичення трансферину <20% або рівень феритину сироватки <100 мкг/л), симптоми серцевої недостатності II-IV класу NYHA і фракцію викиду лівого шлуночка ≤45%. Первинним наслідком була серцево-судинна смерть або госпіталізація через СН.

Хоча кількість первинних наслідків госпіталізації через серцево-судинну хворобу та серцево-судинної смерті була чисельно нижчою в групі деризомальтози заліза (22,4 на 100 пацієнто-років), ніж у групі плацебо (27,5 на 100 пацієнто-років), вона не досягла значущості (p = 0,07). Дослідження зазнало значного впливу через ізоляцію, пов’язану з COVID-19. До вересня 2020 року в когорті пацієнтів із захворюванням до коронавірусу 2019 (COVID-19) первинний результат досяг значущості в експериментальній групі порівняно з контрольною групою (p = 0,047).

Дослідження IRONMAN, на відміну від AFFIRM-AHF (рандомізоване, подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження, що порівнює вплив внутрішньовенної карбоксимальтози заліза на госпіталізацію та смертність у пацієнтів із дефіцитом заліза, госпіталізованих із приводу гострої серцевої недостатності), оцінювало запас заліза в амбулаторних пацієнтів. Крім того, замість карбоксимальтози заліза використовували дерізомальтозу заліза, як в інших великих дослідженнях.

Науковці зазначають, що  дослідження IRONMAN додало ще більше доказів на підтримку перевірки вмісту заліза та лікування дефіциту заліза у пацієнтів із серцевою недостатністю.

Літературні посилання знаходяться  в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Майстер-клас: "Еходоплерографія серця для початківців"

Не втрачайте можливість покращити свої навички та отримати нові знання з еходоплерографії під керівництвом досвідчених тренерів... >>>