Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

04.05.2024 09:00
Версія для друку
  • RSS

Генна терапія при стенокардії 

Результати дослідженням фази I/II EXACT показали, що генна терапія для терапевтичного ангіогенезу виявилася перспективною для людей зі руфрактерною стенокардією, які вже вичерпали свої варіанти медикаментозної терапії та коронарної реваскуляризації.

За словами науковців, хоча це захворювання призводить до низької смертності, але пов’язана з низькою якістю життя.

У  32 пацієнтів з дослідження, які отримали ін’єкцію XC001, у 81% спостерігалося покращення класу стенокардії через 6 місяців після процедури.

Ін’єкція сконструйованого аденовірусного вектора 5, який доставляє до серця три ізоформи судинного ендотеліального фактору росту (VEGF),  проводиться шляхом  прямої трансепікардіальної доставки після мініторакотомії. Терапія спрямована на усунення мікросудинної дисфункції та ішемії.

Це новий метод, який, по суті, змушує серце вирощувати більше судин, щоб відновити кровотік.

У дослідженні EXACT жодних серйозних побічних явищ не було пов’язано з самим лікуванням. Було 20 серйозних побічних явищ у 13 пацієнтів, але вони були спричинені хірургічним втручанням і були очікуваними.

Дослідники визначили 12-місячні зміни чотирьох маркерів серцевої функції у пацієнтів, які отримували лікування, що показали, що:

• Загальна тривалість тренування зросла з середнього (± стандартне відхилення [SD]) 359,9 (± 105,55) секунд на початку до 477,6 (SD, ±174,7) секунд

• Загальний дефіцит перфузії міокарда при ПЕТ зменшився на 10,2%

• Час до появи депресії ST під час тесту на толерантність до фізичного навантаження збільшився на 103,1 (95% ДІ, 26,7-179,5) секунди

• Частота стенокардії зменшилася на 8,8 (95% ДІ, 4,6-13,0) епізодів.

У попередніх дослідженнях терапії VEGF при серцево-судинних захворюваннях використовувалися окремі ізоформи вектора. Це вперше досліджено всі три ізоформи.

Наступний етап випробування включатиме використання катетеризації серця для доставки вектора.

Науковці зазначають, що якщо вдасться зробити доставку вектора менш інвазивним за допомогою черезшкірного підходу, це потенційно може бути методом терапії для ширшого класу пацієнтів, які зараз не мають лікування, як-от пацієнти з мікроваскулярною стенокардією.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Інгібітори міозину при гіпертрофічній кардіоміопатії

Новий препарат забезпечує клінічно значуще покращення фізичної активності пацієнтів із симптоматичною обструктивною ГКМП і зменшує тягар обмежувальних симптомів… >>>

Переваги ЧКВ при стабільній стенокардії

Новий аналіз даних із дослідження ORBITA-2 показав, що анатомічна тяжкість ураження  коронарних судин не є надійним способом прогнозування полегшення симптомів після стентування...

  >>>