Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

22.02.2024 13:32
Версія для друку
  • RSS

Ефективність верицигуату у лікуванні серцевої недостатності 

Результати дослідження VICTORIA показали, що верицигуат перевершує плацебо у поліпшенні результатів лікування серцевої недостатності.  

Метою дослідження було оцінити верицигуат порівняно з плацебо у пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю (ХСН) зі зниженою фракції викиду (СНзнФВ). Верицигуат підвищує активність розчинної гуанілатциклази. стимулюючи вироблення циклічного гуанозинмонофосфату,  що може сприяти покращенню функцію міокарда та судин.

В рандомізоване, подвійно-сліпе, паралельне дослідження були включенні 5050 пацієнтів з ХСН, що були розподілені на дві групи: групу верицигуату (n = 2526) та групу плацебо (n = 2524). Призначення препарату починалося з 2,5 мг щодня, потім доза підвищувалася до 5 мг щодня, потім до 10 мг щодня.

 Тривалість спостереження склала 12 місяців.  Середній вік пацієнта – 68 років, відсоток жінок- 24%.

Пацієнти повинні були відповідати наступним критеріям включення: СН клас ІІ-IV NYHA, ФВ лівого шлуночка <45%, отримувати лікування серцевої недостатності відповідно до рекомендацій, нещодавня госпіталізація щодо СН або внутрішньовенне застосування діуретиків, підвищений вміст натрійуретичних пептидів  (NT-proBNP) ≥1000 пг/мл (≥1600 пг/мл при фібриляції передсердь) або BNP ≥300 пг/мл (≥500 пг/мл при фібриляції передсердь), клінічно стабільний (систолічний артеріальний тиск ≥100 мм рт. ст. та відсутність внутрішньовенних діуретиків протягом 24 годин).

Первинний результат - серцево-судинна смерть або госпіталізація з приводу серцевої недостатності - спостерігався у 35,5% групи верицигуата порівняно з 38,5% у групі плацебо (відношення ризиків [ВР] 0,90, p = 0,019). Ризик первинного результату для верицигуата проти плацебо не змінювався залежно від віку (р взаємодії = 0,17) чи статі (р взаємодії = 0,85).

Вторинні результати включали:

• Серцево-судинна смертність: 16,4% у групі верицигуату порівняно з 17,5% у групі плацебо (p = 0,27).

• Смерть від усіх причин: 20,3% у групі верицигуату порівняно з 21,2% у групі плацебо (p = 0,38).

• Госпіталізація щодо серцевої недостатності: 27,4% у групі верицигуату порівняно з 29,6% у групі плацебо (p = 0,048).

• Серйозні небажані явища: 32,8% групи верицигуату проти 34,8% групи плацебо.

• Загальна кількість госпіталізацій щодо серцевої недостатності та смертність від серцево-судинних захворювань: 3,6% при прийомі верицигуату порівняно з 3,9% при прийомі плацебо (95% довірчий інтервал 0,84–1,01).

• Не було суттєвої різниці в ефекті лікування між пацієнтами з госпіталізацією щодо серцевої недостатності та без неї.

• Верицигуат збільшив очікувану тривалість життя з поправкою на якість на 0,43 року порівняно з плацебо.

Серед пацієнтів з ХСН із нещодавньою декомпенсацією виявилася ефективною нова стратегія підвищення активності розчинної гуанілатциклази за допомогою верицигуату. Верицигуат у порівнянні з плацебо був ефективним у зниженні смертності від серцево-судинних захворювань або госпіталізації з приводу серцевої недостатності. Препарат був безпечний, добре переносився і вимагав контролю функції нирок чи рівня електролітів. Верицигуат може стати новим методом лікування пацієнтів із нещодавньою декомпенсацією серцевої недостатності.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin