Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
09.12.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

17.05.2024 09:44
Версія для друку
  • RSS

Американські рекомендації з лікування захворювань периферичних артерій нижніх кінцівок 2024 року 

Американські професійні та кардіологічні асоціації (ACC, AHA, AACVPR, APMA, ABC, SCAI, SVM, SVN, SVS, SIR, VESS)  опублікували спільні рекомендації 2024 року щодо лікування захворювань периферичних артерій нижніх кінцівок (ЗПА). В документі підкреслюється важливість патології як проблеми громадського здоров’я, яка часто не помічається в багатьох громадах і пов’язана з підвищеним ризиком ампутації, серйозних серцево-судинних подій, погіршенням якості життя і поганим функціональним станом.

Спеціалісти виділяють 10 основних повідомлень, що лежать в основі нових рекомендацій.

1. Захворювання периферичних артерій (ЗПА) – поширене серцево-судинне захворювання, пов'язане з підвищеним ризиком ампутацій, інфаркту міокарда, інсульту та смерті, а також погіршенням якості життя, ходьби, працездатності та функціонального стану.

2. У цьому документі визначаються 4 клінічні підгрупи ЗПА:

  • безсимптомна ЗПА (може мати функціональні порушення),
  • хронічна симптоматична ЗПА (включаючи кульгавість),
  • хронічна критично ішемія кінцівок,
  • гостра ішемія кінцівок.

3. Виявлення ЗПА у більшості пацієнтів здійснюється шляхом збору анамнезу, фізичного обстеження та кісточково-плечового індексу у стані спокою.

4. Різниці в стані здоров’я при ЗПА пов’язані з поганими результатами для кінцівок і серцево-судинної системи, і їх потрібно вирішувати як на рівні окремих пацієнтів, так і на рівні населення, за допомогою заходів, скоординованих між спеціалістами з серцево-судинної спільноти та системи охорони здоров’я.

5. Ефективні методи лікування для пацієнтів із ЗПА повинні призначатися для запобігання основним серцево-судинним подіям та серйозним несприятливим подіям з боку кінцівок, включаючи антитромбоцитарну (зазвичай одноразову антитромбоцитарну) та антитромботичну терапію, зниження рівня ліпідів (наприклад, високі дози статинів) і антигіпертензивну терапію, контроль діабету та відмову від куріння. Ривароксабан (2,5 мг двічі на день) у поєднанні з низькою дозою аспірину (81 мг на день) ефективний для запобігання основних серцево-судинних подій і основних подій для кінцівок у пацієнтів із ЗПА, які не мають підвищеного ризику кровотечі.

6. Структуровані фізичні вправи є ключовим компонентом догляду за пацієнтами із ЗПА.

7. Реваскуляризація (ендоваскулярна, хірургічна або гібридна) повинна використовуватися для запобігання втраті кінцівок у тих, хто має хронічну критичну ішемію кінцівок, і може бути використана для поліпшення якості життя та функціонального стану у пацієнтів із кульгавістю, які не реагують на медикаментозну терапію та структуровані фізичні вправи.

8. Догляд за пацієнтами із ЗПА, особливо тими, хто має хронічну критичну ішемію кінцівок, оптимізується при наданні мультидисциплінарною командою.

9. Догляд за ногами є надзвичайно важливим для пацієнтів із ЗПА у всіх клінічних підгрупах і включає профілактичний догляд та навчання пацієнтів розширеному догляду в умовах хронічної критичної ішемії кінцівок. Подологи та інші спеціалісти з досвідом догляду за ногами, терапії загоєння ран та хірургії ніг є важливими членами мультидисциплінарної команди.

10. Національний план дій щодо ЗПА визначає 6 стратегічних цілей для покращення обізнаності, виявлення та лікування ЗПА по всій країні. Впровадження цього плану дій визнано головним пріоритетом комітету авторів рекомендацій.

 

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin