Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

24.02.2021 17:43
Версія для друку
  • RSS

Як зменшити госпіталізацію з приводу серцевої недостатності? 

Вторинні результати дослідження DAPA- HF, за участю понад 4700 пацієнтів, продемонстрували переваги дапагліфлозину у пацієнтів з серцевою недостатністю зі зниженою фракцією викиду (СНзнижФВ), що проявилися швидко після початку лікування.

Значне зниження дапагліфлозіном частоти серцево-судинної смерті (ССС) або загострення серцевої недостатності (СН) стало очевидним в групі DAPA-HF протягом 28 днів після початку лікування, і до цього часу у тих, хто приймав досліджуваний препарат, комбіноване кінцеве значення знизилося на 49% в порівнянні з пацієнтами, які отримували плацебо.

У DAPA-HF рандомізовано 4744 пацієнтів з СНзнижФВ і функціональним класом СН II-IV NYHA в 410 центрах в 20 країнах. Частота первинної комбінованої кінцевої точки знизилася на 26% при лікуванні дапагліфлозином в порівнянні з плацебо протягом середнього 18-місячного періоду спостереження. Серед досліджуваної когорти 27% пацієнтів були госпіталізовані з приводу СН  протягом року після надходження, 20% були госпіталізовані з приводу СН більш ніж за 1 рік до включення в дослідження, а 53% ніколи не госпіталізувалися з приводу СН.

Дослідження також показало, що абсолютне зниження, пов'язане з лікуванням дапагліфлозином, для основної кінцевої точки дослідження (яка класифікувалася як погіршення СН, як госпіталізацію з приводу СН) було найбільшим - 10 % під час дворічного спостереження серед приблизно чверті включених пацієнтів, які були госпіталізовані з приводу СН протягом 12 місяців після включення в дослідження. Пацієнти, раніше госпіталізовані з приводу СН більш ніж за 12 місяців до введення DAPA-HF, мали абсолютне зниження частоти випадків в ході дослідження на 4%, а ті, хто ніколи не був госпіталізований із СН, мали абсолютне поліпшення на 2% по порівняно з плацебо протягом 2 років спостереження.

Ці результати узгоджуються з отриманими позитивними результатами для пацієнтів з серцевою недостатністю зі зниженою фракцією викиду (СНзнижФВ) в недавніх дослідженнях двох інших препаратів того ж класу, інгібіторів натрій-глюкозного котранспортера (SGLT), включаючи емпагліфлозин в дослідженні EMPEROR-Reduced і сотагліфлозин в дослідженні SOLOIST-WHF.

Науковці зазначають, що нові результати вказують на можливість швидко впровадити цей чудовий клас для терапії СНзнижФВ і заслуговують руйнівних зусиль для забезпечення комплексного лікування і кращих результатів для пацієнтів.

Але, незважаючи на ці нові відкриття, залишається неясним коли починати терапію дапагліфлозином (або іншими ліками з того ж класу), в порівнянні з іншими класами препаратів, які виявилися високоефективними у пацієнтів з СНзнижФВ, і як довго після цього.

DAPA-HF показав, що у пацієнтів з діабетом або без нього інгібітор SGLT2 знижує ризик смерті від серцево-судинних захворювань або загострення серцевої недостатності у пацієнтів зі стабільною СНзнижФВ. SOLOIST-WHF строго вивчав пацієнтів з діабетом і показав, що поєднання інгібіторівSGLT1 і SGLT2 може знизити ризик смерті від серцево-судинних захворювань або загострення СН у пацієнтів з нещодавно декомпенсованою СН.

Крім того, оновлені рекомендації Американського коледжу кардіологів по початку лікарської терапії у пацієнтів з вперше діагностованою СНзнижФВ, що з'явилися на початку 2021 року сприяли введенню послідовності, при якій більшість пацієнтів починають приймати сакубітріл / валсартан (Entresto) і бета-блокатори з подальшим прийомом діуретиків, (при необхідності), агоністів мінералокортикоїдних рецепторів, а потім інгібіторів SGLT. У рекомендаціях відзначається, що початок прийому всіх цих класів препаратів може зайняти 3-6 місяців.

Дослідники зазначають, що постійно йдуть інтенсивні суперечки про оптимальну послідовність для введення цих методів лікування. Універсальний підхід, ймовірно, не має сенсу. Наприклад, кожен з цих методів лікування має різний набір ефектів на частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск, і кожен з них має унікальний профіль побічних ефектів, тому лікарям часто необхідно адаптувати підхід до лікування пацієнта. І, звичайно, вартість є важливим фактором.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin