Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
29.05.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

05.05.2020 11:38
Версія для друку
  • RSS

Статини при профілактиці ішемічного інсульту 

Результати нового мета-аналізу показали, що користь від терапії статинами у профілактиці ішемічного інсульту значно перевищує ризик внутрішньомозкового крововиливу (ВМК).

Науковці зазначають, що деякі попередні дослідження припускали, що терапія статинами може бути пов'язана з підвищеним ризиком ВМК, особливо в більш високих дозах. Інші дослідження, однак, не змогли підтвердити цю гіпотезу і показали збільшення серцево-судинних подій при відміні статинів.

Щоб глибше вивчити цю проблему, дослідники провели мета-аналіз 19 клінічних досліджень за участю пацієнтів, які мали в анамнезі серцево-судинні або цереброваскулярні події і отримували статини. Всього було включено 35 842 пацієнта.

Результати показали, що застосування статинів не було  пов'язано з ризиком поєднаного первинного і вторинного ВМК (відносний ризик [ВР], 1,03; 95% довірчий інтервал [ДІ], 0,85 - 1,08). Але ризик церебральної ішемії (інсульт і транзиторна ішемічна атака) був значно нижче у тих, хто отримував статини (ВР 0,79; 95% ДІ 0,61-0,87).

Дослідники, в цілому,  не виявили впливу статинів на ризик ВМК, а переваги в зниженні ішемічних явищ очевидні.

Однак аналіз чутливості показав тенденцію до більш високого ризику вторинного ВМК серед тих, кому було призначено лікування статинами (ВР 1,87; ДІ 95%, 0,91-3,86).

Хоча ці висновки можуть вказувати на підвищений ризик вторинного ВМК, коли дивитися на загальну картину, збираючи всі дані разом і з огляду на те, що ішемічні події  більш поширені, ніж ВМК, ризик відміни терапії статинами і втрата захисту від ішемічних подій ймовірно, більша, ніж шкода, навіть у пацієнтів з основними факторами ризику ВМК.

Науковці запевняють, що результати цього мета-аналізу узгоджуються з окремими рандомізованими дослідженнями статинів у пацієнтів з цереброваскулярними захворюваннями, які показали явну користь  такої терапії з точки зору ішемічного інсульту або ТІА.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin