Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
05.08.2021

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

25.03.2015 19:33
Версія для друку
  • RSS

Статинотерапія і серцева недостатність. 

За результатами мета-аналізу виявилось, що статинотерапія призводить до зниження рівня госпіталізацій з приводу СНЗа результатами великого мета-аналізу, в якому вивчалися ефекти статинотерапії на серцеву недостатність (СН), виявилось, що застосування даної групи гіполіпдемічних засобів протягом більше 4 років достовірно знижує кількіть пацієнтів, госпіталізованих з приводу серцевої недостатності, однак не впливає не показники смертності від СН.

Серед 132538 осіб, що брали участь у 17 дослідженнях з первинної і вторинної профілактики, #статинотерапія знижувала риск госпіталізацій на 10% у порівнянням з контрольною групою. Також було відмічено достовірне зниження на 8% частоти досягнення комбінованої кінцевої точки, що включала рівень смертності і госпіталізацій з приводу #СН, однак дане зниження відбулось за рахунок зниження рівня госпіталізацій з приводу СН.

За словами головного дослідника, зниження видносного ризику на 10% може виглядати малим, однак, на його думку, криві небажаних подій лише починають розходитись. І 4-річний період спостереження є занадто невеликим, щоб реально оцінити зниження частоти смертей і госпіталізацій з приводу СН.

Було наведено приклад дослідження #WOSCOPS. Тоді, в перші 5 років спостереження не було виявлено жодної користі правастатину стосовно СН. Однак за 15 років статинотерапії рівень госпіталізацій з приводу СН був зменшений на 43%.

Результати нового мета-аналізу було представлено на конгресі Європейського товариства з вивчення атеросклерозу 2015 року.

Загалом, застосування статинотерапії знижувало рівень #холестерин’у ЛПНЩ на 37.4 мг/дл (0.97 ммоль/л), а ризик інфаркту міокарда – на 26%. Як було зазначено, зниження рівня госпіталізацій з приводу СН склало 10% впродовж 4.2-річного періоду спостереження. В той же час показники смертності від СН не змінились.

Також автори хотіли визначити ефективність статинів стосовно подій, пов’ язаних з СН в залежності від наявності в анамнезі ІМ.

Виявилося, що у 10%-15% перших епізодів, пов’язаних з СН, в анамнезі був ІМ.  У цих пацієнтів застосування статинів знижувало ризик події, пов’язаної з СН (смерть чи госпіталізація), на 13%, однак дане зменшення виявилося статистично недостовірним. Серед пацієнтів, у яких в анамнезі не було ІМ, статини знижували відносний ризик у порівнянні з контрольною групою на 9%, і це зниження виявилось статистично значимим.

За словами головного дослідника, він підозрює, що користь статинотерапії в зниженні ризику подій, пов’язаних з СН, досягається за рахунок зменшення ризику ішемічної хвороби серця.

Також зазначалось, що автори не виявили якої-небудь різниці поміж різними підгрупами учасників, включаючи дослідження з первинної і вторинної профілактики, чи дослідження, що порівнювали застосування великих доз статинів у порівнянні з низькими.

 

#statins, #HF, #CVD

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin