Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
13.06.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

01.06.2024 08:25
Версія для друку
  • RSS

Ще одна причина слідкувати за рівнем ліпопротеїну(a) 

Результати нового дослідження показали, що високий рівень ліпопротеїну (a) Lp(a) у крові пов’язаний зі значно підвищеним ризиком розвитку хронічної хвороби нирок.

Існують генетичні докази того, що Lp(a) може викликати серцево-судинні захворювання, включаючи інфаркт міокарда , стеноз аортального клапана, захворювання периферичних артерій та ішемічний інсульт.

Тепер дослідники, виступаючи на Конгресі Європейського товариства атеросклерозу (EAS) 2024, додають новий орган — нирки — до списку тих, що можуть бути пошкоджені підвищеним рівнем Lp(a).

У дослідженні взяли участь 108 439 осіб, які пройшли ряд тестів, включаючи оцінку швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ), рівні Lp(a) у плазмі та генотипування LPA. Потім пацієнтів було пов’язано з низкою національних реєстрів для вивчення результатів.

Дослідники провели два окремих аналізи: обсерваційне дослідження рівнів Lp(a) у 70 040 осіб і дослідження менделівської рандомізації повторів домену LPA  IV типу 2 у 106 624 осіб. Кількість цих повторів обернено пов'язана з середнім рівнем Lp(a) у плазмі.

Обсерваційне дослідження показало, що ШКФ знижується зі збільшенням середнього рівня Lp(a) у плазмі; Менделівське рандомізаційне дослідження показало, що ШКФ зменшилась і зменшилось кількість повторів KIV-2.

В обох частинах дослідження було виявлено, що кожне збільшення рівня Lp(a) у плазмі крові на 50 мг/дл пов’язане зі збільшенням ризику хронічної хвороби нирок принаймні на 25%.

Коли раніше високі рівні плазмового Lp(a) спостерігалися у пацієнтів з хворобою нирок, науковці припускали, що, ймовірно, хвороба нирок спричиняла вищі рівні. Але команда дослідників висунула гіпотезу, що відбувається протилежне і що рівні Lp(a) генетично визначені, і підвищені рівні плазмового Lp(a) можуть бути пов'язані з підвищеним ризиком хронічної хвороби нирок.

Самого підвищення рівня Lp(a) недостатньо, щоб викликати ХХН. Механізм зв'язку Lp(a) з ХХН залишається неясним, спеціалісти зазначають, що ліпопротеїн, ймовірно, пошкоджує ниркові канальці, коли він реабсорбується після дисоціації від холестерину ліпопротеїнів низької щільності.

Наступним кроком буде виявлення осіб, які найбільш сприйнятливі до цього, і визначення, яке лікування може допомогти.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Майстер-клас: "Еходоплерографія серця для початківців"

Не втрачайте можливість покращити свої навички та отримати нові знання з еходоплерографії під керівництвом досвідчених тренерів... >>>

Зміни тропоніну ненадійні для ІМ ?

Результати дослідження PRAISE вражають…

  >>>