Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.07.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

16.06.2024 18:04
Версія для друку
  • RSS

Серцева недостатність: ефект семаглутиду, що незалежить від діуретиків 

Результати нового аналізу показали, що, препарат від діабету та для схуднення семаглутид покращує симптоми, пов’язані із серцевою недостатністю (СН), та фізичні обмеження незалежно від застосування діуретиків у пацієнтів із СН, пов’язаною з ожирінням та  збереженою фракцією викиду (ФВ).
Семаглутид мав стабільні позитивні ефекти на вагу тіла, фізичну активність та біомаркери запалення  у різних підгрупах пацієнтів, незалежно від використання діуретиків та їх дози. Переваги були особливо значними у пацієнтів, які приймали петльові діуретики на початковому етапі.
Дослідження виявило, що семаглутид призвів до зниження добової дози петльового діуретика приблизно на 20% порівняно з плацебо, зменшив початок прийому нових петльових діуретиків на 77% і збільшив більш ніж у 2,5 рази припинення прийому петльового діуретика.
Поточний аналіз  об’єднав дані двох досліджень, STEP-HFpEF і STEP HFpEF DM , щоб перевірити ефективність і безпеку семаглутиду 2,4 мг один раз на тиждень при застосуванні різних доз діуретиків і зміни в застосуванні діуретиків протягом 52 тижнів.
У дослідженнях STEP-HFpEF рандомізували 1145 пацієнтів віком від 18 років з індексом маси тіла > 30 для стандартного лікування плюс семаглутид або плацебо з поступовим підвищенням дози протягом перших 16 тижнів. 
На 20, 36 і 52 тижнях пацієнтів оцінювали щодо застосування, типу та дози діуретиків, причому петльові діуретики, тіазидні діуретики та агоністи мінералокортикоїдних рецепторів усі вважалися діуретиками. Усі дози діуретиків були переведені в еквіваленти фуросеміду .
Дослідники повідомили, що серед груп, що використовували діуретики, додавання семаглутиду до стандартної терапії призвело до більшого покращення оцінок за Канзаським опитувальником з кардіоміопатії, ніж плацебо.  Пацієнти, які не отримували діуретиків, покращили свої оцінки на 3,2 бали; ті, хто отримував > 40 мг/добу петльових діуретиків, покращили свої оцінки на 11,6 балів.
Навпаки, семаглутид був стабільно ефективним у зниженні ваги тіла незалежно від дози діуретиків або використаних діуретиків при цьому пацієнти втратили 6,9%-9,4% ваги протягом періоду дослідження. Також покращилась відстань, яку можна пройти за 6 хвилин, рівні С-реактивного білка та натрійуретичного пептиду. 
У ході дослідження пацієнти, які отримували семаглутид, значно частіше зменшували дозу петльового діуретика, ніж ті, хто отримував плацебо, а також рідше збільшували дозу. У середньому пацієнти, що приймали семаглутид зменшили свою дозу петльових діуретиків на 17%, тоді як група плацебо збільшила свою дозу на 2,4%, що призвело до орієнтовної різниці в лікуванні 11,8 мг/добу.
Групи, які приймали семаглутид, також мали значно меншу ймовірність почати прийом нового петльового діуретика, ніж ті, хто приймав плацебо, — 20,1% проти 6,1%, і частіше припиняли прийом петльових діуретиків — 5,9% проти 2,3%.
За словами науковців, ці результати свідчать про модифікуючий ефект на захворювання семаглутиду при СН, пов’язаній з ожирінням, та збереженою фракцією викиду.
Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org
 
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin