Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
29.05.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

20.05.2020 12:43
Версія для друку
  • RSS

Ресинхронізуюча терапія при серцевій недостатності 

Бівентрикулярна стимуляція (BiV) змінила ситуацію в лікуванні серцевої недостатності, і це єдиний вид серцевої ресинхронізуючої терапії (СРТ), підтверджений результатами рандомізованих досліджень.

Але інші, більш фізіологічні версії СРТ набирають обертів, включаючи стимуляцію пучка Гіса (СПГ), міжшлуночкової перетинки і пряму стимуляцію лівої ніжки пучка Гіса (ЛНПГ).

Результати нового дослідження показали, що понад 70% з 325 пацієнтів з серцевою недостатністю і зниженою фракцією викиду відповіли на стимуляцію ЛНПГ для CРT клінічно і за результатами ехокардіографії.

Науковці зазначають, що стимуляція ЛНПГ може забезпечити СРТ при «низьких і стабільних порогах стимуляції», припускаючи, що це чудовий альтернативний варіант в порівнянні зі звичайною стимуляцією BiV.

Дослідники говорять, що ефект стимуляції ЛНПГ більш фізіологічний, ніж при стимуляції BiV. Пороги стимуляції, як правило, вище при СПГ, ніж при стимуляції ЛНПГ, що може збільшити розрядку батареї, і досягнення СПГ має тенденцію бути більш технічно складним - тому крива навчання для лікарів крутіша, ніж для стимуляції ЛНПГ.

Звичайна стимуляція BiV вважається нефізіологічним підходом до досягнення СРТ, але дані переконують про користь для пацієнтів з широкими інтервалами QRS. Але багато пацієнтів з серцевою недостатністю не реагують на стимуляцію BiV, так що СРТ, досягнута стимуляцією системи провідності - наприклад, стимуляція СПГ або ЛНПГ - може бути альтернативою для них.

У дослідження були включені 325 пацієнтів з фракціями викиду лівого шлуночка (ФВ ЛШ) менше 50%.

Блокада ЛНПГ була виявлена у 42% пацієнтів, блокада ПНПГ у 18% і уповільнення внутрішньошлуночкової провідності (ІВШП) у 12%.

Поріг стимуляції для досягнення стимуляції ЛНПГ становив 0,6 вольт на вихідному рівні та залишався стабільним на рівні 0,7 вольт через 6 місяців, що набагато нижче, ніж раніше повідомлені порогові значення.

Результати.

 

Ехокардіографія, ЕКГ і клінічні зміни, вихідний рівень порівняно з стимуляцією ЛНПГ (для всіх < .01)

Параметри

Всі пацієнти, n = 325

Блокада ЛНПГ, n = 126

без-блокади ЛНПГ, n = 199

QRS (ms)

152 до 137

162 до 133

160 до 143

ФВ ЛШ (%)

33 до 44

30 до 44

33 до 43

КДР ЛШ (mm)

56 до 54

57 до 54

57 до 55

NYHA клас

2.7 до 1.8

2.8 до 1.7

2.7 до 1.8

КДР ЛШ = кінцевий діастолічний розмір ЛШ

Клінічні зміни, які визначається як поліпшення функціонального класу NYHA без госпіталізації з приводу серцевої недостатності, було досягнуто у 72% пацієнтів.

Поліпшення ФВ ЛШ щонайменше на 5%, мав місце у 73% пацієнтів. І 31% пацієнтів досягли суперреакції, яка визначалася як збільшення ФВ ЛШ щонайменше на 20% або, для пацієнтів з вихідною ФВ ЛШ не вище 35%, збільшення ФВ ЛШ більш ніж 50%.

Дослідники заявляють, що в даний час стимуляція системи провідності може бути стратегією CРT першого вибору для будь-якої людини з вузькими QRS або блокадою ПНПГ, групи, яка не відповідає критеріям для CРT  стимуляцією BiV.

Хоча стимуляція ЛНПГ  вирішує багато проблем, проте це не розглядається як заміна. Наявність обох методів, доступних для медиків, дає лікарям найкращу можливість забезпечити найкращий результат для пацієнта.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin