Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

29.10.2021 21:29
Версія для друку
  • RSS

Рекомендації AHA/ACC: біль за грудиною 

 

 

 

 

В нових рекомендаціях зазначено, що клініцисти повинні використовувати стандартизовані оцінки ризику, клінічні «шляхи» та інструменти для оцінки та спілкування з пацієнтами, у яких виникає біль у грудях (стенокардія).

Хоча оцінка болю в грудях описувалася в попередніх настановах, це перші всеосяжні рекомендації AHA та ACC, зосереджені виключно на оцінці та діагностиці болю в грудях.

Спеціалісти зазначають, що по мірі розвитку технологій візуалізації потрібний сучасний підхід, при якому пацієнти потребують подальших діагностичних процедур, а які ні, на додаток до того, який вид діагностики є ефективним.

Щороку через біль у грудях понад 6,5 мільйонів дорослих відправляються до відділів невідкладної допомоги та понад 4 мільйони - до амбулаторій, і це тільки у Сполучених Штатах.

Тим не менш, серед усіх пацієнтів, які звертаються до відділення невідкладної допомоги, лише 5% страждають на гострий коронарний синдром (ГКС). Більш ніж у половини з них зрештою буде некардіальна причина болю в грудях, включаючи респіраторні, скелетно-м'язові, шлунково-кишкові, психологічні чи інші причини.

У рекомендаціях говориться, що оцінка серйозності та причини болю в грудях має важливе значення, і рекомендується використовувати стандартні методи оцінки ризику, щоб визначити, чи пацієнт відноситься до низького, середнього або високого ризику серцевого нападу.

Науковці сподіваються, що лікарі отримають з нових рекомендацій розуміння того, що пацієнти з низьким рівнем ризику часто не потребують додаткового тестування. І якщо ефективно повідомляти про це пацієнтам, включаючи прийняття спільних рішень, це зменшить надмірну діагностику у випадках з низьким рівнем ризику кардіологічних захворювань.

У рекомендаціях наголошується, що жінки можуть мати симптоми, що чітко не вказують на  ГКС. Хоча біль у грудях є домінуючим та найчастішим симптомом як для чоловіків, так і для жінок, у жінок також можуть бути такі симптоми, як нудота та задишка.

Також рекомендується використовувати термін «некардіальний», якщо у пацієнта із болем за грудиною не підозрюється захворювання серця, і говориться, що термін «атиповий» є описом болю в грудях, що «вводить в оману» і не повинен використовуватися.

Також особлива увага приділяється оцінці пацієнтів із болем у грудях, які звертаються до відділення невідкладної допомоги. Початкова мета лікарів невідкладної допомоги повинна полягати в тому, щоб визначити, чи існує небезпека для життя, та чи є потреба у госпіталізації і обстеженні.

Ретельний скринінг у відділенні невідкладної допомоги допоможе визначити, хто належить до групи високого, а не середнього або низького ризику серцевого нападу. Спеціалісти зазначають, що людина, яка належить до групи низького ризику, може бути направлена ​​на додаткове обстеження до амбулаторних установ, а не до стаціонарного відділення.

Автори рекомендацій додають, що високочутливі серцеві тропоніни є переважним стандартом для встановлення біомаркерного діагнозу гострого інфаркту міокарда, що дозволяє більш точно визначати та виключати пошкодження міокарда.

Хоча не існує єдиного найкращого тесту для кожного пацієнта, у рекомендаціях наголошуються ті тести, які можуть бути найбільш підходящими, залежно від конкретної ситуації, та які з них не будуть надавати додаткову інформацію; тому ці тести не слід проводити просто так: задля їх виконання.

Відповідне діагностичне тестування також залежить від технологій та пристроїв для скринінгу, які доступні у лікарні чи медичному центрі, де пацієнт отримує допомогу. Всі методи візуалізації, виділені в рекомендаціях, відіграють важливу роль в оцінці болю в грудях, щоб допомогти визначити причину, що лежить в основі, з метою запобігання серйозним кардіологічним захворюванням.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Ефективне лікування гіперхолестеринемії

Роль нового інгібітора PCSK9 …

  >>>

Кровотеча у пацієнтів з фібриляцією передсердь

Яка терапія є більш безпечнішою?..

  >>>