Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
28.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

22.10.2023 16:00
Версія для друку
  • RSS

Порушення кровотоку міокарда при цукровому діабеті  

Результати нового дослідження показали, що серед пацієнтів із цукровим діабетом і без виявленої ішемічної хвороби серця (ІХС), направлених на візуалізацію перфузії міокарда, 12,7% мали значну ішемію, а 60% мали знижений резерв кровотоку міокарда (MBFR), включаючи пацієнтів без симптомів ішемії. Одна третина цих безсимптомних осіб мала коронарну мікросудинну дисфункцію, а зниження MBFR було високим прогностичним показником смертності.

 Це ретроспективне обсерваційне дослідження включало 2730 послідовних пацієнтів із цукровим діабетом і без встановленої ішемічної хвороби серця, які отримували лікування  протягом 2010–2016 рр., яким проводили фармакологічну перфузійну візуалізацію міокарда у стані спокою/стрес (ПВМ) за допомогою позитронно-емісійної томографії (ПЕТ) з використанням рубідія-82.

 Когорта включала 2083 (76%) людини з симптомами, що давали змогу запідозрити  ішемію та 647 (24%) безсимптомних.

 Дослідники розрахували MBFR як відношення кровотоку міокарда під час стресу до кровотоку в спокої для всього лівого шлуночка.

Науковці розробили однофакторні та багатофакторні моделі пропорційних ризиків Кокса для оцінки асоціації аномальних змінних ПВМ зі смертністю від усіх причин у загальній популяції, а також у симптомних і безсимптомних пацієнтів з діабетом. Багатофакторні моделі скориговані з урахуванням демографічних характеристик, клінічних факторів ризику та інших змінних.

 Учасники дослідження без симптомів мали значно вищі показники поширеності, порівняно з тими, хто мав симптоми, порушення перфузії (29,7% проти 22,6%), ішемії (30,5% проти 22%) та значної ішемії (12,5% проти 9%).

 У загальній когорті дослідження зареєстровано 461 (17%) смертей протягом у середньому  2,93 року спостереження, причому 17% серед тих, хто мав симптоми, і 18% серед безсимптомних.

 Старший вік, лікування у стаціонарних відділеннях, використання інсуліну, зниження фракції викиду лівого шлуночка в спокої та зниження MBFR були незалежно пов’язані зі збільшенням смертності від усіх причин як серед симптоматичних, так і безсимптомних людей з діабетом.

 Ступінь ішемії не був суттєво пов'язаний зі смертністю від усіх причин після врахування MBFR у пацієнтів із симптомами або без них.

Кожне зниження глобального MBFR на 0,1 одиниці асоціювалося зі значним підвищенням ризику смерті на 8% серед людей без симптомів і значним підвищенням ризику смерті на 9% серед людей із симптомами.

Вчені зазначають, що необхідно проводити подальші дослідження, щоб вивчити, чи покращує результати лікування зниженої MBFR, виявленої під час скринінгу безсимптомних пацієнтів з діабетом високого ризику.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin