Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
29.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

03.09.2015 12:23
Версія для друку
  • RSS

Новини конгресу Європейського товариства кардіологів: дослідження UNDER-ATP i EAST-AF. 

Автори досліджували ефективність застосування аденозину при катетерній абляції і антиаритмічних препаратів в перші три місяці після неї...На конгресі Європейського товариства кардіологів були представлені невтішні результати досліджень застосування двох стратегій ведення пацієнтів, яким проводиться радіочастотна абляція з приводу фібриляції передсердь (ФП).

Так, в дослідженні UNDER-ATP 1113 пацієнтам, яким вперше проводили катетерну абляцію з приводу ФП, була зроблена ізоляція вістя легеневих вен із введенням аденозинтрифосфату (АТФ); в контрольній групі 1007 пацієнтів проводили звичайну ізоляцію вістя легеневих вен.

За словами головного дослідника, #АТФ використовується в деяких електрофізіологічних лабораторіях з метою виявлення прихованих провідних шляхів між пересдсердями і легеневими венами. Вважалося, що виявивши і інактивуючи ці шляхи за допомогою абляції можна буде повністю ізолювати легеневі вени і запобігти рецидивам фібриляції/передсердних тахіаритмій вподовж тривалого часу.

У групі застосування АТФ приховані шляхи проведення були виявлені у близько 28% пацієнтів, і ліквідовані шляхом абляції в 98.4% випадків.

Однак, незважаючи на це, до першого року спостереження не було виявлено достовірного зменшення рецидивів ФП/передсердних тахіаритмій. Рецидивів аритмії до першого року не було виявлено у 68.7% пацієнтів групи застосуванн АТФ і у 67.1% - групи стандартної ізоляції дегеневих вен. Різниця залишилась недостовірню і після стратифікації паціґнтів за підтипами #ФП.

У дослідження EAST-AF було включено 2044 пацієнти, які завершили участь в дослідженні UNDER-ATP – всім була проведена катетерна абляція. 1018 пацієнтів були рандомізовані в групу прийому антиаритмічних препаратів впродовж 90 днів після абляції (приблизно 75% пацієнтів отримували антиаритмічний препарат І класу), а 1022 – рандомізовані в групу контролю. Пацієнти групи прийому антиаритміків були трохи старші (66 років у порівнянні з 61 роком; P<0.001). Приблизно у двох третин пацієнтів в обох групах була пароксизмальна ФП, у 23% - персистуюча, і у 10% - тривало персистуюча.

За словами головного дослідника, минущі передсердні аритмії часто виникають в перші місяці після абляції, що можна пояснити подразненням передсердь внаслідок проведення абляції. Такі ранні аритмічні події є предиктором виникнення аритмій у віддалений період. За результатами виявилось, що в перші 90 днів після проведення абляції рецидивів ФП/ передсердних тахіаритмій не відмічалось у 59.0% пацієнтів групи антиаритмічної терапії і у 52.1% пацієнтів групи контролю. Різниця виявилась статистично достовірною. Однак достовірної різниці між групами у частоті рецидиву аритмій до першого року після абляції виявлено не було.

#антиаритміки, #AF, #AT, #ablation

Літературні посилання знаходяться в редакції www. WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Найпоширеніше ускладнення фібриляції передсердь

Ризик виникнення цього ускладнення вдвічі більший за ризик інсульту при ФП…

  >>>