Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

16.06.2021 20:34
Версія для друку
  • RSS

Нові ліки для лікування серцевої недостатності 

Результати 3 фази нового дослідження GALACTIC-HF  показали, що найбільша користь від нового представника класу міотропних препаратів (омекамтив мекарбіл), що поліпшують роботу серця, досягається у пацієнтів з серцевою недостатністю з найнижчою фракцією викиду лівого шлуночка (ФВ ЛШ).

Отримані дані підтверджують потенціал цього препарату для лікування найбільш важких стадій серцевої недостатності зі зниженою фракцією викиду (СНзнижФВ).

Результати дослідження GALACTIC-HF пов’язують  омекамтив мекарбіл  з 8% зниженням ризику серцевої недостатності або смерті від серцево-судинних захворювань в порівнянні з плацебо, що було основним результатом.

У дослідженні GALACTIC-HF 8256 пацієнтів з СНзнижФВ з ФВЛШ 35% або менше були рандомізовані для отримання омекамтива мекарбіла або плацебо. Первинний комбінований результат госпіталізація або терміновий візит з приводу серцевої недостатності або смерті від серцево-судинних причин оцінювався після медіани лікування в 21,8 місяців.

В новому аналізі дослідники розділили пацієнтів на квартилі  по вихідній ФВЛШ, а потім порівняли відносні результати і безпеку.

У самому нижньому квартилі, який визначався як  ФВЛШ 22% або нижче, зниження ризику подій досягло 17% (відношення ризиків 0,83; 95% довірчий інтервал 0,73-0,95) для омекамтива мекарбіла в порівнянні з плацебо. У найвищому, який визначається ФВЛШ 33% або вище, користь не була значущою (ВР 0,99; 95% ДІ 0,84-1,16). За всіма квартилями, ФВ ЛШ була найсильнішим модифікатором ефекту лікування, являючись в цьому аналізі як статистично значуща (P = 0,004) безперервна змінна.

Порівняння по квартилях ФВЛШ також дало можливість показати, що омекамтив мекарбіл безпечний і добре переноситься пацієнтами з найбільш запущеними формами захворювання і менш хворими. При найнижчих рівнях ФВЛШ, як і на більш високих рівнях, омекамтив мекарбіл не мав жодних побічних ефектів на артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень, гомеостаз калію або функцію нирок.

Коли частота захворюваності на 100 пацієнтів-років була порівняна з діапазоном ФВ ЛШ, відносну перевагу омекамтива мекарбіла стало помітно при ФВ ЛШ нижче 30%, неухильно зростаючи навіть до найнижчої ФВ ЛШ, яка досягла 10%.

Хоча омекамтив мекарбіл не пов'язаний з будь-якими прямими судинними, електрофізіологічними або нейрогормональними ефектами, непрямі ефекти виборчого зв'язування з серцевим міозином були пов'язані з більш низьким NT-proBNP і іншими біомаркерами ремоделювання серця в попередніх клінічних дослідженнях.

Науковці вважають, що омекамтив мекарбіл являє собою нову терапію, яка обіцяє поліпшити клінічні результати у пацієнтів з сильно зниженою фракцією викиду ЛШ, що є тими пацієнтами, яких найбільш складно лікувати. Нові ліки можуть бути варіантом для тих осіб з СНзнижФВ, яким розглядається можливість трансплантації серця або імплантація пристроїв механічної підтримки.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin