Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

08.10.2021 11:32
Версія для друку
  • RSS

Лікування неконтрольованої артеріальної гіпертензії у літніх осіб. 

Лікування неконтрольованої артеріальної гіпертензії у літніх осіб.Результати нового великого дослідження показали, що додавання нових препаратів замість збільшення дози існуючого ефективніше для зниження артеріального тиску (АТ) у літніх людей з неконтрольованою гіпертонією, хоча і з компромісом.

Спеціалісти зазначають, що в рекомендаціях зазвичай вказано починати лікування АГ комбінацію ліків в низьких дозах, але менш ясно, яка стратегія найкраще підходить для літніх людей, які потребують подальшої інтенсифікації лікування для досягнення цільового артеріального тиску.

Дослідники виявили, що серед 178 562 ветеранів з систолічним артеріальним тиском (САТ) вище 130 мм рт. ст. нові препарати додавали  в більш молодому віці і більш високому вихідному САТ.

Однак через 3 місяці менша кількість пацієнтів продовжувала приймати нові ліки, ніж максимальну дозу (49,8% проти 65,0%). Але, середнє САТ було нижче на 0,8 мм рт. ст. через 3 місяці і на 1,1 мм рт. чт. через 12 місяців при додаванні нових медикаментів, ніж при максимальній дозі.

Науковці звертають увагу на те, що додавання нових ліків було пов'язано з більш сильним зниженням САТ, але з меншою прихильністю до такого лікування При адаптації схем прийому антигіпертензивних препаратів важливо враховувати не тільки контроль артеріального тиску, а й співвідношення ризику і користі кожного антигіпертензивного препарату з урахуванням всіх супутніх станів і супутніх препаратів, а також додаткової складності додавання додаткових препаратів, особливо в літньому віці.

Головний недолік дослідження полягає в широкому спектрі ситуацій, які спонукали до інтенсифікації лікування, включаючи вихідну кількість і дози гіпотензивних препаратів, кількість таблеток в день, рівень артеріального тиску і коморбідні стани. Таке різнорідне поєднання випадків не дозволяє зробити остаточні висновки про те, як найкраще інтенсифікувати лікування пацієнтів з неконтрольованою артеріальною гіпертензією в цілому або в будь-якій конкретній ситуації.

 

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми