Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

31.12.2020 11:46
Версія для друку
  • RSS

Блокатори ренін-ангіотензинової системи та хвороби нирок 

Результати нового дослідження продемонстрували, що припинення терапії інгібітором ангіотензинперетворюючого ферменту (іАПФ) або блокатором рецепторів ангіотензину II (БРА), коли розрахункова швидкість клубочкової фільтрації (рШКФ) падає нижче 30 мл / хв / 1,73 м2, збільшує ризик смерті і серйозних серцево-судинних подій (MACE).

При аналізі 2410 порівнянних за шкалою схильності пацієнтів до  блокаторів ренін-ангіотензинової системи (РАС), у яких знижена функція нирок менше 30 мл / хв / 1,73 м2, припинення прийому антигіпертензивних препаратів було  пов'язана з 39% і 37% збільшенням ризику смертності від усіх причин і MACE, відповідно, протягом 5 років спостереження в порівнянні з продовженням прийому медикаментів. Дослідники не виявили статистично значущих відмінностей в ризиках термінальної стадії захворювання нирок або гострого пошкодження нирок.

У меншої частки пацієнтів, які припинили терапію іАПФ або БРА, спостерігалася гіперкаліємія: 15,6% проти 22,2%. Після зіставлення показників схильності припинення лікування було пов'язане зі зниженням ризику гіперкаліємії на 35%. Однак, за словами науковців, цей ризик не переважував потенційні переваги продовження терапії.

Вчені зазначають, що продовження терапії іАПФ або БРА у пацієнтів зі зниженою функцією нирок може забезпечити переваги для серцево-судинної системи.

В обсерваційному дослідженні дослідники вивчили когорту з 3909 пацієнтів, що приймали іАПФ або БРА (62% жінок; менше 2% чорношкірих, середній вік 74 роки), у яких розвинулося хронічне захворювання нирок 4 або 5 стадії. З них 1235 осіб припинили терапію іАПФ або БРА протягом 6 місяців після зниження рШКФ, а 2674 - ні. В середньому протягом 2,9 року 35,1% пацієнтів, які припинили терапію, і 29,4% пацієнтів, які продовжували терапію, померли.

Дослідники зазначають, що продовження терапії іАПФ/БРА пацієнтами з хронічним захворюванням нирок зі зниженою функцією нирок, не завдає шкоди і пов'язане зі зниженням смертності.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Трансдермальний датчик для діагностики інфаркту міокарда

Відкривається величезний потенціал для безкровної оцінки біомаркерів …

  >>>