Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
01.04.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

15.10.2020 11:35
Версія для друку
  • RSS

Біомаркери серцевої недостатності при COVID-19  

Результати нового дослідження показали, що смертність зростає разом з рівнем натрійуретичного пептиду у пацієнтів з важкою пневмонією COVID-19, але без серцевої недостатності (СН) в анамнезі, що, можливо, сигналізує про необхідність ретельного прийому рідини і інших кардіозахисних препаратів.

Науковці підкреслюють цінність цього біомаркеру за межами його звичайної  діагностичної області СН та припускають, що він може мати потенційну роль у визначенні цілей лікування при COVID-19. Підвищені рівні, наприклад, можуть допомогти визначити, чи є задишка або інші симптоми у пацієнта тимчасовою частиною гострого вірусного синдрому або результатом фактичного пошкодження міокарда від SARS-CoV-2.

Хоча фізіологічна причина або причини підвищення NT-proBNP у таких пацієнтів невідомі, це може відображати вірусне ураження серця або, можливо, тимчасову вразливість до перевантаження об'ємом, яка призводить до симптомів. Дослідники зазначають,  що госпіталізованим пацієнтам з лихоманкою і явною респіраторну інфекцію прийнято вводити велику кількість рідини. Але у деяких таких пацієнтів - їх серце, нирки і легені ослаблені через інфекцію - навіть невелике перевантаження об'ємом, з якою більшість людей впорається добре, може викликати симптоми кардіальної патології.

Науковці висунули гіпотезу, що підвищений рівень NT-proBNP може бути індикатором того, що пацієнтам необхідно проводити дуже ретельну регідратацію, з моніторингом їх клінічного статусу і подальшими повторними аналізами NT-proBNP.

У дослідження були включені 303 дорослих без СН в анамнезі, які були госпіталізовані з приводу важкої пневмонії COVID-19. Ті, у кого рівень NT-proBNP при надходженні становив не менше 156 нг / л, були старше, мали фібриляцію передсердь (ФП) і нижчий індекс маси тіла (ІМТ) (P <0,001 для всіх трьох відмінностей).

Загальна смертність через 12 днів в середньому склала 24,3%, а 19,4% були інтубовані. Смертність протягом одного місяця склала близько 38% для  з NT-proBNP ≥156 нг / л  і близько 10% для пацієнтів з рівнями нижче. Коефіцієнт ризику смертності (ВР) для кожного подвоєння рівня NT-proBNP при надходженні склав 1,29 (95% ДІ 1,17 - 1,43; P <0,001) після поправки на демографічні дані, діабет, ішемічну хворобу серця, ФП, ІМТ і вихідний рівень, насичення O2 ВР склав 1,09 (95% ДІ, 1,01-1,18; P = 0,025) для комбінованої вторинної кінцевої точки смерті або ШВЛ.

Науковці зазначають, що результати були в значній мірі підтверджені на набагато більшій когорті таких пацієнтів, близько 900 дорослих; ці результати готуються до публікації.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Перші рекомендації щодо випадково ідентифікованих варіантів генів, що пов’язані зі серцево-судинними захворюваннями

Наукова заява АНА забезпечує основу для того, щоб впоратися зі значною і зростаючою проблемою генетичних тестів, які несподівано виявляють варіанти генів, пов'язані з серцево-судинними захворюваннями...

  >>>