Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.07.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

07.07.2024 14:48
Версія для друку
  • RSS

Бемпедоєва кислота проти статинотерапії 

Результати ретроспективного аналізу дослідження CLEAR Outcomes показали, що бемпедоєва кислота схожа до терапії статинами щодо зниження ризику першої великої судинної події на кожне зниження рівня ЛПНЩ на 1 ммоль/л.

Основні результати дослідження CLEAR Outcomes показали, що бемпедоєва кислота (180 мг) порівняно з плацебо призвела до зниження рівня холестерину ЛПНЩ на 21% і відносного зниження ризику серйозних серцево-судинних подій на 13%. Усі 13 970 пацієнтів мали непереносимість статинів і мали високий ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Їхній середній вихідний рівень холестерину ЛПНЩ становив 139,0 мг/дл.

У цьому аналізі науковці використали методологію, розроблену Співпрацею дослідників лікування холестерину (Cholesterol Treatment Trialists' Collaboration -CTTC), щоб порівняти лікувальний ефект бемпедоєвої кислоти та статинів.

Результати показали, що кінцева точка CCTC великої судинної події, визначеної як сукупність смерті від ішемічної хвороби серця, нефатального інфаркту міокарда, фатального або нефатального інсульту або коронарної реваскуляризації, відбулася у 10,1% та 11,7% пацієнтів у групах лікування та плацебо, відповідно (коефіцієнт ризику [HR], 0,85; 95% ДІ, 0,77-0,94).

При нормалізації шляхом зниження ХС-ЛПНЩ на 1 ммоль/л ризик великої судинної події зменшувався на 25% при застосуванні бемпедоєвої кислоти (HR, 0,75; 95% ДІ, 0,63-0,90) і на 22% (HR, 0,78; 95% ДІ, 0,76-0,80) зі статинами з використанням даних із серії мета-аналізів 2010 року CCTC за участю 174 149 пацієнтів. Кожна з окремих кінцевих точок була однаково знижена з обома агентами.

Дослідники зазначають, що, підтверджуючи подібність пропорційного зв’язку між зниженням ризику та холестерином ЛПНЩ при застосуванні бемпедоєвої кислоти та статинів, результати цього аналізу підкреслюють основну мету управління ліпідами - досягнення оптимального рівня ЛПНЩ, а не зосередження на конкретному класі препаратів для цього

Спеціалісти стверджують, що даний аналіз вказує на те, що для пацієнтів групи ризику метою має бути використання ліків і комбінацій, які добре переносяться та досягають оптимального зниження рівня холестерину ЛПНЩ. CLEAR Outcomes отримало позитивні відгуки за популяцію дослідження, яка складається з 48% жінок, отримавши ключові дані щодо результатів у жінок, які історично мають вищу непереносимість статинів.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin