Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
29.05.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

22.05.2020 14:30
Версія для друку
  • RSS

Антигіпертензивна терапія і деменція. 

Нові дослідження показують, що зниження артеріального тиску (АТ) антигіпертензивними препаратами пов'язано зі значним зниженням ризику розвитку деменції або когнітивних порушень.

Результати останнього і найбільшого на сьогоднішній день метааналізу показують, що зниження артеріального тиску було пов'язано з 7%-вим зниженням рівня когнітивних порушень або деменції.

Зниження було значним у порівнянні з плацебо і є важливим з глобальної точки зору.

Науковці зазначають, що з огляду на кількість людей, які страждають деменцією, що становлять близько 50 мільйонів чоловік при приблизно 10 мільйонів нових випадків на рік, навіть зниження на 7% - це досить велика кількість людей.

Для аналізу дослідники провели пошук літератури за рандомізованими клінічними випробуваннями (РКВ), опублікованими до кінця 2019 року, які включали 1000 або більше суб'єктів і тривали не менше року.

Всього було відібрано 14 відповідних досліджень, і більше 96 000 учасників були включені в аналіз. Новий метааналіз включає в себе  аналіз дослідження SPRINT MIND і HOPE-3.

Середній вік учасників склав 69 років, 42,2% - жінки. Середній вихідний систолічний АТ становив 154 мм рт. ст., а середній вихідний діастолічний АТ склав 83,3 мм рт. ст. Середня тривалість спостереження становила 4,1 року.

Дев'ять досліджень включали популяцію первинної профілактики, три дослідження включали популяцію вторинної профілактики після інсульту, а два дослідження включали учасників з серцево-судинними захворюваннями.

В якості контролю в 10 дослідженнях застосовували плацебо, а в трьох - різні цілі АТ. В одному дослідженні порівнювали два антигіпертензивні засоби окремо або в комбінації. Дванадцять досліджень, включених в первинний аналіз, повідомляли про випадки деменції або сукупності деменції або зниження когнітивних функцій.

Дослідники виявили, що зниження артеріального тиску антигіпертензивними препаратами було в значній мірі пов'язано зі зменшенням деменції або когнітивних порушень в порівнянні з контролем, незалежно від типу контролю (7,0% проти 7,5%; ВР, 0,93 [95 % довірчий інтервал [ДІ]] 0,88 - 0,98]; зниження абсолютного ризику [ARR] 0,39% [95% ДІ, 0,09% - 0,68%]).

Вторинний результат- зниження пізнавальної здатності, яке визначається як когнітивна оцінка, зменшилася на абсолютну величину. У восьми дослідженнях, зниження артеріального тиску антигіпертензивним засобом було достовірно пов'язане зі зниженням когнітивних порушень в порівнянні з контролем (20,2% проти 21,1%; ВР 0,93 [95% ДІ, 0,88 - 0, 99]; ARR, 0,71% [95% ДІ, 0,19% - 1,2%].)

Спеціалісти заявляють, що це нове відкриття забезпечує додатковий стимул для регулярного моніторингу артеріального тиску та лікування пацієнтів з гіпертонічною хворобою.

Лікарі завжди говорять пацієнтам, що, якщо вони приймуть таблетки для зниження артеріального тиску, вони зменшать ризик інсульту і серцевого нападу, і тепер можна говорити також і про профілактику деменції.

 

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin