Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
19.05.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

18.05.2025 22:14
Версія для друку
  • RSS

Як знизити ризик рецидиву фібриляції передсердь після абляції ? 

У пацієнтів з ожирінням і цукровим діабетом, які приймають агоністи рецепторів глюкагоноподібного пептиду-1 (ГПП-1), ризик рецидиву фібриляції передсердь (ФП) після абляції значно нижчий порівняно з тими, хто приймає інші цукрознижувальні препарати.

Такі дані отримано в ретроспективному дослідженні з порівнянням когорт, яке включало 3 роки спостереження,  понад 2500 пацієнтів, які отримували ГПП-1 або інші препарати порівняння. За словами дослідників, після медіани спостереження 3,1 року ймовірність настання комбінованої кінцевої точки (перше загострення ФП з госпіталізацією, пов'язана процедура чи смерть з будь-якої причини) знизилась на 13% (ВР 0,87; p = 0,03) у групі ГПП-1 порівняно з тими, хто приймав інгібітори DPP-4 або сульфонілсечовину.

Вчені зазначають, що хоча пацієнти на ГПП-1 втрачали вагу,  цей ефект був не настільки вираженим (14,1% проти 10,9% у контрольній групі), щоб повністю пояснити зниження рецидиву ФП. Науковці припускають, що ГПП-1 мають  плейотропні ефекти, які позитивно впливають на метаболічні порушення, що сприяють розвитку ФП.

У дослідження TRANSFORM-AF, представленого на Heart Rhythm 2025, включали пацієнтів з діабетом 2 типу та ІМТ > 30, які розпочинали нову терапію ГПП-1, інгібітором DPP-4 або сульфонілсечовиною. Було відібрано 1226 пацієнтів на ГПП-1 і 1284 пацієнти на препаратах порівняння.

У вторинному аналізі (з урахуванням смертності як конкуренційного ризику), ризик повторного виникнення ФП був знижений на 15% (ВР 0,85), хоча це не досягло статистичної значущості (95% CI 0,61–1,03).

Дослідження обмежувалося пацієнтами з ФП і діабетом, оскільки саме ця категорія найчастіше отримує ГПП-1. Не відомо, чи буде такий самий ефект у пацієнтів без діабету, із чи без ожиріння.

Головне обмеження дослідження — його нерандомізований характер.

Науковці зазначають, що результати є багатообіцяючими, особливо у пацієнтів з найвищим ІМТ, та сподівається на подальші дослідження, які підтвердять ці дані і відкриють нові можливості у практиці.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Як знизити ризик рецидиву фібриляції передсердь після абляції ?

Менше рецидивів ФП після абляції завдяки ГПП-1?... >>>