Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
28.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

17.02.2024 14:08
Версія для друку
  • RSS

Універсальна модель прогнозування ризику серцево-судинних захворювань 

Результати нового дослідження показали, що універсальна модель прогнозування серцево-судинних захворювань (ССЗ) добре працює у пацієнтів з атеросклеротичним ССЗ (АСССЗ) і без нього, припускаючи, що це може полегшити перехід від первинної до вторинної профілактики за рахунок оптимізації класифікації ризиків.

 Дослідники використовували різні моделі, щоб оцінити, чи пов'язані встановлені предиктори серцево-судинних захворювань, включаючи вік, стать, расу, діабет, систолічний артеріальний тиск або куріння, із серйозними несприятливими серцево-судинними подіями (MACE), включаючи інфаркт міокарда (ІМ) , інсульт та серцеву недостатність (СН) серед 9138 пацієнтів, середній вік 63,8 року у дослідженні ризику атеросклерозу ARIC.

З них 609 осіб мали АСССЗ (ІМ в анамнезі, ішемічний інсульт або симптоматичне захворювання периферичних артерій), а у 8529 – ні.

Науковці розширили своє дослідження на інші предиктори, доступні в клінічній практиці, включаючи сімейний анамнез на серцево-судинні захворювання, високочутливий С-реактивний білок, ліпопротеїн(а), тригліцериди та аполіпопротеїн B, а також предиктори СН, такі як індекс маси тіла, а також серцевий ритм та серцеві біомаркери  крові.

 Зовнішній перевірочний аналіз включав 5322 учасників багатоетнічного дослідження атеросклерозу (MESA).

За середній період спостереження 18,9 років у 3209 учасників ARIC (35%) розвинувся MACE, при цьому рівень захворюваності на 1000 людино-років склав 21,3 для MACE, 12,6 для ІМ/інсульту та 13,8 для СН.

 Серед усіх прогностичних факторів 10 змінних (включаючи встановлені предиктори та серцеві біомаркери) були включені в універсальну модель прогнозування, яка продемонструвала хороше калібрування як у пацієнтів з АСССЗ (відношення ризиків [ВР] C-статистика, 0,692; 95% ДІ, 0, 0 0,735) і без АСССЗ (ВР C-статистика, 0,748; 95% ДІ, 0,726-0,770).

Ризик MACE в цілому був нижчим у осіб, які раніше не мали АСССЗ, але 5-річний ризик у найвищому квінтилі прогнозованого ризику у осіб без АСССЗ був вищим, ніж у двох нижніх квінтилях групи АСССЗ.

Універсальна модель прогнозування ризику була перевірена у когорті спільноти MESA; за середній період спостереження 13,7 років у 12% учасників з попереднім АСССЗ і без нього розвинувся MACE, при цьому рівень захворюваності на 1000 людино-років склав 10,2 для MACE, 7,4 для ІМ/інсульту та 4,3 для СН .

Результати в цілому були схожими при вивченні індивідуальних результатів (ІМ/інсульт та СН), а також для груп без АСССЗ та АСССЗ у демографічних підгрупах за віком, статтю та расою.

Автори дослідження стверджують, що отримані дані підтверджують важливість встановлених предикторів для класифікації довгострокового ризику серцево-судинних захворювань як в умовах первинної, так і вторинної профілактики.

Проте, перш ніж модель ризику можна буде використовувати в клінічних умовах, необхідно перевірити результати і з огляду на включення серцевих біомаркерів, також може знадобитися ретельний аналіз вартості та користі.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin