Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
14.06.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

03.02.2022 22:37
Версія для друку
  • RSS

Тригліцерид-глюкозний індекс в діагностиці серцево-судинних захворювань 

Результати нового дослідження показали незалежний зв'язок між  тригліцерид-глюкозним індексом (TyG) та товщиною інтима-медіа грудної аорти (ТIM), раннім маркером субклінічного атеросклерозу у пацієнтів без атеросклеротичного серцево-судинного захворювання (ASCVD).

Тригліцерид-глюкозний індекс – це простий та доступний опосередкований маркер для виявлення інсулінорезистентності, придатний для скринінгового застосування.

Індекс TyG можна використовувати як відносно простий неінвазивний тест для прогнозування серцево-судинного ризику як первинну альтернативу більш складним дослідженням, таким як УЗД сонних артерій або ехокардіографія.

Усього до дослідження було включено 122 пацієнти, якім була проведена черезстравохідна ехокардіографія (ЧСЕхоКГ) з приводу підозри на некоронарогенне структурне захворювання серця у період із січня до червня 2021 року. Популяція була розділена на дві групи по 61 пацієнту залежно від ТІМ: з високим ТІМ (> медіани) або з низьким ТІМ (≤ медіани); медіана ТІМ склала 1,42 мм.

Пацієнти з встановленим серцево-судинним захворюванням або ті, хто приймає препарати, що впливають на характеристики ліпідів або чутливість до інсуліну, були виключені.

Зразки крові натще брали перед процедурою ЧСЕхоКГ. Індекс TyG розраховували за формулою TyG = ln [(глюкоза (мг/дл) тригліцериди (мг/дл)/2]) і для кожного учасника реєстрували основні фактори ризику серцево-судинних захворювань.

Індекс TyG був вищим у групі з високим ТІМ (8,69 ± 0,59 проти 8,37 ± 0,53; P = 0,003). Індекс корелював з ТІМ (P = 0,005) та віком (P < 0,001).

Люди у групі з високим ТІМ були старшими, з вищими рівнями креатиніну, глюкози та тригліцеридів, а також з вищим індексом TyG.

Стать, статус куріння, рівень холестерину та показники ЧСЕхоКГ були однаковими в групах з високим та низьким ТІМ.

Хоча ТІМ корелювала з віком, рівнем глюкози, тригліцеридів, креатиніну та індексом TyG, кореляції з рівнями холестерину не спостерігалося.

У дослідженні було включено відносно невелику вибірку пацієнтів із групи ризику (молоді особи з низьким ризиком серцево-судинних захворювань).

Підвищений індекс TyG пов'язаний з підвищеним ризиком розвитку діабету, інсульту та ішемічної хвороби серця у здорових людей і може бути пов'язаний із безсимптомним атеросклерозом сонних артерій. ТІМ більше 1,5 мм асоціюється з підвищеним ризиком ішемічної хвороби серця та інсульту.

TyG, незалежний маркер резистентності до інсуліну, легко розраховується за рівнями глюкози та тригліцеридів натще, що робить його потенційно цінним інструментом для клінічної практики.

Це дослідження є першим, що показало незалежний зв'язок між індексом TyG і ТІМ грудної аорти.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Майстер-клас: "Еходоплерографія серця для початківців"

Не втрачайте можливість покращити свої навички та отримати нові знання з еходоплерографії під керівництвом досвідчених тренерів... >>>