Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
09.12.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

17.03.2020 09:16
Версія для друку
  • RSS

Порівняльна ефективність торасеміду з фуросемідом у симптоматичній терапії пацієнтів із серцевою недостатністю: попередні результати рандомізованого дослідження TORNADO. 

Порівняльна ефективність торасеміду з фуросемідом у симптоматичній терапії  пацієнтів із серцевою недостатністю: попередні результати рандомізованого дослідження TORNADO.Дані сучасних досліджень свідчать, що торасемід може бути більш ефективним, ніж фуросемід у пацієнтів із симптоматичною серцевою недостатністю (СН). 

МЕТОДИ:

Це пілотне дослідження складається з даних IV фази  тривалого багатоцентрового рандомізованого з відкритою кінцевою точкою дослідження TORNADO (NCT01942109). Хворі на СН II-IV функціонального класу за Нью-Йоркською класифікацією (NYHA) , які отримували стабільною дозу фуросеміду були рандомізовані в дві групи: першу групу (N=16) перевели на терапію еквіпотенціальною дозою торасеміду (4: 1), друга група продовжувала прийом тієї ж дози фуросеміду (N=24). Під час включення пацієнтів в обстеження  та під час контрольного візиту (через 3 місяці після початку) було проведено клінічне обстеження: тест 6-хвилинної ходьби  (6 ХХТ) та оцінка затримки рідини за допомогою монітора статусу рідини ZOE.

(Монітор статусу рідини ZOE® був розроблений для об'єктивного контролю рівня рідини в організмі пацієнта. Виявляє застійну СН вже за два тижні до початку набору ваги. ZOE® вимірює грудний базовий імпеданс, який є просто вимірюванням опору електричного струму малої частоти. Чим більше опір, з яким зустрічається струм, тим менше рідини, і, навпаки, тим менший опір, який зустрічає струм, тим більше рідини в грудній клітині – примітка перекладача).

Основна кінцева точка дослідження була комбінованою та складалася з поліпшення функціонального класу СН за NYHA - збільшення дистанції ходьби щонайменше на 50 м протягом 6 ХХТ, та зменшення затримки рідини  - збільшення імпедансу мінімум на 0,5 Ом (одиниця виміру опору) після 3-місячного спостереження.

До групи дослідження було включено 40 пацієнтів (середній вік 66 років; 77,5% чоловіків). Під час подальшого спостереження 7 пацієнтів були госпіталізовані з приводу погіршення СН  (3 – в групі торасеміду та 4 в групі фуросеміду). Первину кінцеву точку досягли 15 (94%) та 14 (58%) пацієнтів на торасеміді та фуросеміді відповідно (р = 0,03).

ВИСНОВКИ: У пацієнтів з СН, які отримували торасемід, показники затримки рідини та симптоми покращилися більше, ніж у групі терапії фуросемідом. Цей позитивний ефект відбувся вже через 3-місяці спостереження.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin