Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.07.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

03.03.2020 12:20
Версія для друку
  • RSS

Новий засіб для лікування атеросклерозу. 

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило використання бемпедовєвої кислоти (Nexletol) для лікування дорослих з гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією (ГеСГХ) або атеросклеротичним серцево-судинним захворюванням (ASCVD), яким потрібне додаткове зниження рівня ліпопротеїнів і холестерину низької щільності (ЛПНЩ) .

Пероральний інгібітор аденозинтрифосфат-цитратліази (АЦЛ) рекомендовано додати до дієти та максимально переносної терапії статинами у цих пацієнтів, і він схвалений в дозі 180 мг один раз на день.

Безпека і ефективність бемпедоєвої кислоти були продемонстровані протягом 52 тижнів в двох багатоцентрових рандомізованих клінічних дослідженнях, в яких брали участь 3009 дорослих з ГеСГХ або встановленим ASCVD при призначенні максимально переносної терапії статинами.

Різниця між бемпедоєвою кислотою і плацебо для первинного результату зміни рівня холестерину ЛПНЩ від вихідного рівня до 12-го тижня в першому дослідженні склала -18% (довірчий інтервал 95% [ДІ], від -20% до -16%; P <. 001 ) і -17% у другому дослідженні (95% ДІ, від -21% до -14%; P <.001).

Спеціалісти зазначають, що новий препарат не впливає на серцево-судинну захворюваність і смертність.

Під час використання  бемпедоєваї кислоти може підвищуватися рівень сечової кислоти в крові.

У клінічних випробуваннях 26% пацієнтів, які отримували бемпедоєву кислоту з нормальними вихідними значеннями сечової кислоти, проти 9,5% пацієнтів, які отримували плацебо, мали гіперурикемію один або кілька разів, а  у 3,5% пацієнтів відзначалася  клінічно значима гіперурикемія, про яку повідомлялося як про побічну реакцію, в порівнянні з 1,1% у групі  плацебо.

Подагра була виявлена у 1,5% пацієнтів, які отримували бемпедоєву кислоту, і у 0,4% пацієнтів, які отримували плацебо.

Крім того при клінічних випробуваннях ризик розриву сухожилля становив 0,5% з бемпедоєвою кислотою і 0% з плацебо. Науковці стверджують, що розрив може зустрічатися частіше у пацієнтів старше 60 років, у тих, хто приймає фторхінолони або кортикостероїдні препарати, у пацієнтів з нирковою недостатністю та у пацієнтів з попередніми порушеннями сухожилля.

Також рекомендовано пацієнтам уникати одночасного використання бемпедоєвої кислоти з симвастатином більше 20 мг або правастатином більше 40 мг, оскільки це викликає підвищення концентрації симвастатину і правастатину і може підвищити ризик виникнення супутньої міопатії.

Незабаром очікується прийняття рішення про застосування нового лікарського засобу для зниження рівня ЛПНЩ-холестерину - комбінованої таблетки бемпедоєвої кислоти 180 мг / езетімібу 10 мг.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin