Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

01.04.2020 12:12
Версія для друку
  • RSS

Нова альтернатива в лікуванні серцевої недостатності. 

Результати нового великого рандомізованого дослідження VICTORIA  продемонстрували позитивні ефекти нового препарату  для боротьби з серцевою недостатністю.

Важливо відзначити, що його призначення розглядають для групи особливо високого ризику з серцевою недостатністю зі зниженою фракцією викиду (СНзнижФВ), що були госпіталізовані з нещодавнім загостренням СН.

У таких пацієнтів після додавання верісігуата до стандартної терапії значно зменшився відносний ризик для первинної клінічної кінцевої точки дослідження протягом приблизно 11 місяців.

У дослідженні VICTORIA випадковим чином розподілили 5050 пацієнтів з хронічною СНзнижФВ з функціональним класом II - IV по NYHA і ФВ ЛШ менше 45%.

Дві третини пацієнтів мали події декомпенсації, які відбулися протягом 3 місяців. Такі події були визначені як госпіталізація через СН або отримання внутрішньовенного діуретика для СН без госпіталізації з підвищеним рівнем натрійуретичного пептиду.

В цілому, 85,7% пацієнтів мали ФВ ЛШ менше 40%. Близько 41% пацієнтів в кожній групі були в III або IV класі по NYHA.

Пацієнти спочатку отримували верісігуат в дозі 2,5 мг / д, потім титрували його протягом місяця до цільової дози 10 мг / добу або плацебо на додаток до стандартної терапії, орієнтованої на рекомендації.

Таблиця. Кількість випадків на 100 пацієнтів-років і скориговане співвідношення ризиків.

Кінцеві точки

Верісігуат (n = 2526)

Плацебо (n = 2524)

Відношення ризиків (95% CI); P

Первинні кінцеві точкиа

33.6

37.8

0.90 (0.82 - 0.98); .019

Серцево-судинна смерть

12.9

13.9

0.93 (0.81 - 1.06); .269

Перша госпіталізація через СН

25.9

29.1

0.90 (0.81- 1.00); .048

Загальна госпіталізація через СН

38.3

42.4

0.91 (0.84- 0.99); .023

Смерть від всіх причин

16.0

16.9

0.95 (0.84- 1.07); .377

a Серцево-судинна смерть або перша госпіталізація через СН

Симптоматична гіпотензія виникла менш ніж у 10% пацієнтів, а непритомність у 4% або менше в обох групах; ні одна з відмінностей між двома групами не була значною. Анемія розвивалася частіше у пацієнтів, які отримували верісігуат (7,6%), ніж у контрольній групі (5,7%).

У пацієнтів, що отримали препарат відмічалося 10% зниження скоригованого ризику (P = 0,019) для серцево-судинної (СС) смерті або першої госпіталізації з серцевою недостатністю в порівнянні з контрольною групою, що одержувала плацебо.

Але дослідники кажуть, що в цьому випадку зниження ризику в абсолютних числах є більш показовим результатом.

Частота первинної кінцевої точки в контрольній групі склала 37,8 на 100 пацієнтів-років, що на 4,2 бали вище, ніж у пацієнтів, які отримували верісігуат.

Цікаво, що зниження первинної кінцевої точки було викликано значним зниженням кількості госпіталізацій з серцевою недостатністю, навіть протягом досить короткого періоду спостереження.

Науковці зазначають, що хоча ефект був схожий на те, що спостерігалося для дапагліфлозіну в DAPA-HF і сакубітріла / валсартану в PARADIGM-HF, але пацієнти в VICTORIA були набагато складніші і мали високий ризик несприятливих подій навіть при прийомі агресивної фонової терапії серцевої недостатності.

Лікування цих пацієнтів зазвичай включало потрійну терапію інгібіторами ренінангіотензинової системи, β-блокаторами і антагоністами мінералокортикоїдних рецепторів у 60% пацієнтів і, щонайменше, подвійну терапію у 90% пацієнтів. Крім того, 30% досліджуваних мали імплантовані пристрої, такі як дефібрилятори і бівентрикулярні кардіостимулятори.

Це унікальна популяція пацієнтів з більш тривалим терміном захворювання, більш важкою стадією і вузькими можливостями, в якій потрібні індивідуальні підходи.

Верісігуат - це розчина гуанілатциклаза, яка підвищує активність циклічного гуанозинмонофосфату по декількох шляхах, посилюючи вплив на легеневу артерію судинорозширювальної дії оксиду азоту.

Він приймається один раз в день, його відносно легко титрувати до цільової дози, досить добре переносився і безпечний. І ще один плюс, не потрібно вимірювати функцію нирок.

 

Науковці зазначають, що в підсумку верісігуат є корисною альтернативою для пацієнтів. Але, на даний момент, його вивчали лише в групі високого ризику. Проте це новий шлях для пацієнтів з серцевою недостатністю.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin