Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
03.02.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

19.01.2023 15:23
Версія для друку
  • RSS

Чіткий вибір сечогінного препарату при серцевій недостатності 

Результати нового рандомізованого дослідження показали, що  виживання та ризик реадмісії був схожим у пацієнтів після госпіталізації з приводу серцевої недостатності (СН), які після виписки продовжували приймати фуросемід або торасемід.

Дослідження, Transform-HF, допомагає заповнити великий розрив у доказах щодо сечогінної терапії у пацієнтів з СН з госпіталізацією в анамнезі.

Transform -HF-це не звичайне рандомізоване випробування. Воно розроблене як прагматичне дослідження порівняльної ефективності з використанням спрощеного протоколу та інших адаптацій, які полегшили і здешевили проведення його, але це ускладнило інтерпретацію даних.

Фуросемід може бути петльовим діуретиком, який найчастіше призначають при серцевій недостатності, але на практиці — на основі деяких обмежених доказів — клініцисти часто віддають перевагу торасеміду через його передбачувані переваги, які включають більшу біодоступність, збереження калію та потенційно корисні плейотропні ефекти.

Однак TRANSFORM-HF не надає ніяких доказів на підтримку такої переваги. Первинна кінцева точка, показник смертності з усіх причин, становила близько 26% за медіанний період 17 місяців незалежно від того, чи були пацієнти призначені для початкової стратегії фуросеміду або торасеміду, незалежно від фракції викиду. Зведені показники смерті або госпіталізації після 12 місяців також не відрізнялися істотно, приблизно на 49% і 47%, відповідно.

2859 пацієнтів дослідження, госпіталізованих із серцевою недостатністю, отримали лікування фуросемідом або торасемідом, 1428 і 1431 пацієнтів відповідно близько 37% були жінками і 34% були афроамериканцями.

Відношення ризику (ВР) для смертності від усіх причин протягом 17,4-місячного спостереження, торасемід проти фуросеміду, становив 1,02 (95% ДІ, 0,89–1,18). ЧСС для смерті або госпіталізації з будь-якої причини через 12 місяців становив 0,92 (95% ДІ, 0,83–1,02). А ВР щодо частоти для 12-місячної госпіталізації з усіх причин становив 0,94 (95% ДІ, 0,84 - 1,07).

Результати свідчать про те, що клініцисти можуть безпечно продовжувати призначати будь-який петльовий діуретик на власний розсуд, тепер з підтримкою даних рандомізованого дослідження.

Завдяки своєму прагматичному дизайну TRANSFORM-HF включив різноманітну популяцію пацієнтів із серцевою недостатністю, що широко репрезентує реальну клінічну практику. Пацієнтів лікували з невеликими обмеженнями в протоколі, який дозволяв, наприклад, перехресні прийоми петльових діуретиків та інші дискреційні зміни діуретиків.

Дозування діуретиків також суттєво відрізнялося між групами, і була несподівано висока поширеність відміни діуретиків, зазначається в опублікованому звіті. Зазначається, що ці фактори могли «зменшити» здатність випробування «розрізняти гіпотетичні відмінності між групами».

Тим не менш, дослідження  розвіює давній міф, заснований на сурогатних маркерах і невеликих випробуваннях, про перевагу торасеміду над фуросемідом.

Тепер, за словами науковців, коли лікарі стикаються з пацієнтом із серцевою недостатністю та застійними симптомами, вони можуть зосередити свою енергію на тому, що справді має значення: не на відносних перевагах різних петльових діуретиків, а скоріше на початку та оптимізації терапії, заснованої на доказах і рекомендаціях, допомогти своїм пацієнтам почуватися краще і жити довше.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Консиліум фахівців при коморбідних станах 04 лютого об 11:00.

Звичайна історія з надзвичайним кінцем. Про АТ і не тільки… >>>

Кардіостимуляція як нова стратегія при серцевій недостатності із збереженою фракцією викиду

Сучасне лікування впливає не тільки на симптоми СН, але і зменшує вплив фібриляції передсердь… Сучасне лікування впливає не тільки на симптоми СН, але і зменшує вплив фібриляції передсердь…

  >>>