Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

10.05.2024 16:40
Версія для друку
  • RSS

Застосування колхіцину в кардіології. 

Нові дані про те, як  колхіцин руйнує шлях, що сприяє запаленню артерій, та нові клінічні дослідження препарату можуть сприяти ширшому використанню протизапального препарату у пацієнтів з атеросклеротичним серцево-судинним захворюванням (АСССЗ) або з ризиком його розвитку. Про це заявили дослідники на 4-й щорічній конференції "Кардіометаболічний ризик при запальних станах".

Колхіцин був схвалений Управлінням з контролю за продуктами та ліками США у червні 2023 року у формі 0,5 мг один раз на день для зниження ризику серйозних несприятливих серцево-судинних подій (MACE) у пацієнтів із встановленим атеросклеротичним захворюванням або з множинними факторами ризику для ССЗ.

Науковці зазначають, що колхіцин послаблює запальні маркери на нейтрофілах, тому вони з меншою ймовірністю будуть притягуватися до запаленого або пошкодженого ендотелію, який може бути місцем, де накопичуються бляшки або де бляшки розриваються внаслідок серцевого нападу. Нормальний ендотелій коронарних судин чинить опір адгезії циркулюючих лейкоцитів, але запалений або пошкоджений коронарний ендотелій залучає ці нейтрофіли за допомогою двох типів селектинів: L-селектинів на нейтрофілах та E-селектинів на ендотеліальних клітинах. Потім ці нейтрофіли виділяють запальні цитокіни, у тому числі інтерлейкін-1 бета (IL-1β), який  запускає вироблення IL-6 і, згодом, високочутливого С-реактивного білка (hsCRP), який сприяє утворенню бляшок.

Дослідники заявляють, що колхіцин впливає на ці шляхи, забезпечуючи баланс між безпекою та впливом на клінічні результати, зокрема, зменшуючи ризик повторного інфаркту міокарда (ІМ).

Вторинний аналіз дослідження CANTOS, у якому величина зниження hsCRP корелювала зі зниженням частоти ІМ, інсульту чи смертності від серцево-судинних захворювань, показав, що пацієнти, які отримували канакінумаб і досягли рівня hsCRP ≥ 2 мг/л, мали незначне зниження ризику на 5%, а ті, хто досяг рівня <2 мг/л, мали статистично значуще зниження ризику на 25%, ніж ті, хто отримував плацебо.

Пілотне дослідження COPE-PCI продемонструвало переваги впливу на шляху інтерлейкіну.

Подальше роз'яснення ролі колхіцину в лікуванні пацієнтів з гострим коронарним синдромом може бути отримано в ході двох інших рандомізованих досліджень, які зараз проводяться: POPCORN оцінює колхіцин для зниження MACE після несерцевих хірургічних втручань, а CLEAR SYNERGY оцінює найкращий час для терапії колхіцином після гострого ІМ.

Дослідники представили попередні дані своєї групи з дослідження біомаркерів нейтрофілів CLEAR SYNERGY, в ході якого нейтрофіли були виділені у пацієнтів, які перенесли гострий ІМ. Лікування проводилося різними дозами колхіцину і виявилось, що взаємодія між обробленими нейтрофілами і ендотеліальними клітинами була набагато нижчою, вони були менш липкими до ендотеліальних клітин при введенні колхіцину. Препарат також знижує хемотаксис нейтрофілів та активацію нейтрофілів і потенційно інгібує запалення, знижуючи вироблення IL-1β.

Більше того, було показано, що колхіцин впливає не лише на тромбоцити, а скоріше на тромбоцити у місці запалення чи розриву бляшки. У дозах, що використовуються в даний час, колхіцин сам по собі не інгібує активність тромбоцитів, тому не спостерігалося збільшення випадків кровотечі, але він послаблює здатність нейтрофілів захоплювати тромбоцит, що може сприяти утворенню тромбу.

Існує безліч аналізів, як ретроспективних досліджень у когортах подагри, так і проспективних у когорті серцево-судинних захворювань, які всі послідовно показують одну річ: колхіцин продовжує знижувати ризик повторного ІМ у пацієнтів, які страждають на ССЗ або перебувають у групі високого ризику ССЗ.

Незважаючи на ці дані, кардіологи та ревматологи не поспішають використовувати колхіцин для пацієнтів з ризиком ССЗ чекаючи нових даних клінічних досліджень.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Інгібітори міозину при гіпертрофічній кардіоміопатії

Новий препарат забезпечує клінічно значуще покращення фізичної активності пацієнтів із симптоматичною обструктивною ГКМП і зменшує тягар обмежувальних симптомів… >>>

Переваги ЧКВ при стабільній стенокардії

Новий аналіз даних із дослідження ORBITA-2 показав, що анатомічна тяжкість ураження  коронарних судин не є надійним способом прогнозування полегшення симптомів після стентування...

  >>>