Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.02.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

28.10.2020 12:44
Версія для друку
  • RSS

Як знизити ризик серцево-судинних подій при зниженій функції нирок? 

Результати дослідження REDUCE-IT RENAL показали, що   ікозапент етил (Vascepa) безпечно і ефективно знижує фатальні і нефатального ішемічні явища у пацієнтів зі зниженою функцією нирок.

Серцево-судинні події є найбільш частою причиною смерті пацієнтів з хронічним захворюванням нирок, пацієнтів на діалізі і пацієнтів з трансплантацією нирки - вони вмирають від серцево-судинних ускладнень, а не від ниркової недостатності, - тому дуже важливо знизити ризик серцево-судинних захворювань у цих пацієнтів.

Ікозапент етил знижує рівень тригліцеридів і має протизапальні, антиоксидантні властивості і стабілізує  бляшки.

У дослідженні 8179 пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями (ССЗ)  або діабетом і одним додатковим фактором ризику ССЗ були рандомізовані для лікування ікозапент етилом 4 г в день або плацебо. Пацієнти повинні були мати рівень тригліцеридів натще від 150 до 500 мг/дл, щоб мати право на участь в дослідженні, і рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) від 41 до 100 мг/дл.

Первинною кінцевою точкою була комбінація смерті від ССЗ, нефатальний інфаркт міокарда, нефатальний інсульт, коронарна реваскуляризація і нестабільна стенокардія. Ключовою вторинною кінцевою точкою була комбінація смерті від ССЗ, інфаркт міокарда та інсульт.

При середньому періоді спостереження 4,9 року в дослідженні REDUCE-IT спостерігалося зниження відносного ризику на 25% і зниження абсолютного ризику на 4,8% в первинній комбінованій кінцевій точці.

У дослідженні REDUCE-IT RENAL пацієнти REDUCE-IT були розділені на три заздалегідь визначених категорій рШКФ (скоригована середня швидкість клубочкової фільтрації): менше 60 мл/хв на 1,73 м²; від 60 до менш 90 мл/хв на 1,73 м і не менше 90 мл/хв на 1,73 м².

У когорті з 8179 учасників дослідження середня вихідна рШКФ становила 75 мл / хв на 1,73 м² (діапазон від 17 до 123 мл / хв на 1,73 м²), а середній рівень ЛПНЩ становив близько 70 мг / дл.

Частота серцево-судинних подій була вищою у пацієнтів з найнижчою категорією рШКФ - менше 60 мл / хв на 1,73 м² - в порівнянні з пацієнтами інших категорій. При використанні ікозапент етилу зниження первинних і вторинних кінцевих точок було більше в найнижчій категорії, хоча відносне зниження ризику було однаковим в трьох категоріях.

 

Ризик подій з ікозапент етилом за базовою категорією рШКФ

рШКФ (мл / хв на 1,73 м²)

Відносний ризик, %

Абсолютний ризик, %

P

Первинною кінцевою точкою (смерть від ССЗ, нефатальний інфаркт міокарда, нефатальний інсульт, коронарна реваскуляризація і нестабільна стенокардія.

<60

–29

–7.1

.0002

60  - 90

–20

–3.8

.001

≥90

–30

–4.8

.003

Вторинна кінцева точка ( смерть від ССЗ, інфаркт міокарда та інсульт).

<60

–29

–5.7

.001

60 - 90

–23

–2.9

.002

≥90

–30

–3.1

.02

Профіль безпеки ікозапент етилу був порівнянний з профілем безпеки плацебо і аналогічний у всіх підгрупах рШКФ. Хоча при активній терапії спостерігалося збільшення загального числа кровотеч, жодне з них не було серйозним.

Користь від ікозапент етила в REDUCE-IT полягала в його впливі на сироваткові рівні ейкозапентаєнової кислоти.

Науковці стверджують, що якщо пацієнти вже отримують максимально можливе лікування за допомогою дієтичних рекомендацій і, при необхідності, максимально переносимої дози статину, ікозапент етил - це те, що можна легко призначити.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin