Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

18.03.2021 15:30
Версія для друку
  • RSS

Як краще передбачити ризик смертності при лікуванні статинами? 

Нове дослідження показує, що аполіпопротеїн B (апоВ) і не-ліпопротеїни високої щільності (не-ЛПВЩ) - але не ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ) - пов'язані з підвищеним ризиком загальної смертності і інфаркту міокарда (MI) в пацієнтів, які приймають статини.

Більш того, апоВ був більш точним маркером ризику смерті від усіх причин, ніж не-ЛПВЩ або ЛПНЩ, і був більш точним при визначенні ризику ІМ, ніж ЛПНЩ.

Попередня робота показала, що апоВ і холестерин не-ЛПВЩ краще відображають ризик атеросклеротичного серцево-судинного захворювання (АСССЗ), ніж ЛПНЩ. Однак це перше дослідження, що показує, що підвищений рівень апоВ і не-ЛПВЩ пов'язаний з більш високим ризиком смерті від всіх причин в осіб, що приймають статини з низьким рівнем холестерину ЛПНЩ.

Дослідники порівняли результати серед 13015 учасників, які отримували статини, використовуючи медіану вихідного значення 92 мг / дл для апоВ, 3,1 ммоль / л (120 мг / дл) для неЛПВЩ і 2,3 ммоль / л (89 мг / дл) ЛПНЩ. За середній період спостереження 8 років було зареєстровано 2499 випадків смерті та 537 інфарктів міокарда.

Як повідомляється, дискордантний рівень апоВ вище медіани з ЛПНЩ нижче був пов'язаний з підвищенням ризику загальної смертності на 21% (відношення ризиків [ВР], 1,21; 95% ДІ, 1,07 - 1,36) і на 49% підвищенням ризику ІМ (ВР 1,49; 95% ДІ 1,15-1,92) у порівнянні з конкордантним рівнем апоВ і ЛПНЩ нижче медіани.

Аналогічні результати були отримані для не-ЛПВЩ вище медіани з низьким рівнем ЛПНЩ для загальної смертності (ВР 1,18; 95% ДІ 1,02-1,36) і ІМ (1,78; 95% ДІ 1,35- 2 , 34).

Ніякого такого зв'язку зі смертністю або ІМ не спостерігалося, коли ЛПНЩ був вище медіани, а апоВ або не-ЛПВЩ - нижче.

Додаткові аналізи показали, що високий рівень апоВ при низькому рівні не-ЛПВЩ був пов'язаний з більш високим ризиком смертності від усіх причин (ВР 1,21; 95% ДІ 1,03-1,41), тоді як високий рівень не-ЛПВЩ з низьким рівнем апоВ був пов'язаний з більш низьким рівнем смертності (ВР 0,75; 95% ДІ 0,62-0,92).

Сучасні рекомендації визначають апоВ більше 130 мг / дл як модифікатор ризику в пацієнтів, що не приймають статини, але, як пишуть автори, ґрунтуючись на результатах дослідження, поріг для апоВ як модифікатору ризику в пацієнтів, які приймають статини, повинен бути ближче до 92 мг / дл, ніж до 130 мг / дл.

Головний висновок дослідження полягає у наступному, що у будь-якого пацієнта, який проходить обстеження та приймає статини, лікар повинен дивитися не тільки ЛПНЩ, але і не-ЛПВЩ і апоВ, якщо вони доступні.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin