Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.02.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

08.04.2022 22:59
Версія для друку
  • RSS

Вплив статинів на розвиток паркінсонізму 

Обсерваційне дослідження показало, що люди похилого віку, що приймають статини, мали нижчий ризик розвитку паркінсонізму, ніж ті, які їх не  приймали— ефект, який може бути частково опосередкований менш важким внутрішньочерепним атеросклерозом у пацієнтів, що отримували статини.

Результати засновані на даних про 2841 людину похилого віку, що брали участь в одному з трьох поточних клінічних патологічних досліджень в Чикаго.

Середній вік учасників на початковому рівні становив 76 років, 75% становили жінки. Ніхто не мав паркінсонізму на початку дослідження. Одна третина учасників (n=936) приймала статини.

У середньому за 6 років спостереження паркінсонізм розвинувся у 1432 (50%) учасників.

Після врахування демографічних даних, судинних факторів ризику та супутніх захворювань застосування статинів на вихідному рівні було пов'язане зі зменшенням ризику паркінсонізму на 16% (відношення ризиків [ВР] 0,84; 95% ДІ, 0,74–0,96; P = 0,008) .

У порівнянні з терапією статинами низької інтенсивності терапія статинами середньої або високої інтенсивності була пов'язана з нижчим ризиком паркінсонізму на 7% (ВР 0,93, 95% ДІ, 0,87-1,00; P = 0,043).

Дослідники також досліджували мозок 1044 осіб, які померли під час дослідження у середньому віці 89 років.

Вони виявили, що використання статинів до смерті було пов'язане з нижчим ризиком розвитку церебрального атеросклерозу на 37% порівняно з відсутністю прийому статинів до смерті (ВР 0,63; 95% ДІ, 0,50–0,79; P<0,001 ).

Науковці звертають увагу, що ці результати свідчать про те, що статини можуть відігравати потенційну терапевтичну роль у зниженні виразності паркінсонізму у людей похилого віку.

 Однак, оскільки результати отримані в результаті обсерваційного дослідження, науковці поки що не рекомендують використовувати статини у великих масштабах для людей похилого віку з ризиком розвитку паркінсонізму.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin