Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

04.12.2022 11:55
Версія для друку
  • RSS

Вагітність – стрес-тест для серця? 

Жінки, у яких під час вагітності розвинулися транзиторні гіпертензивні розлади, схильні до ризику  серцево-судинних захворювань (ССЗ), особливо якщо вони виникли одночасно з гестаційним діабетом.

Науковці заявили, що ГГТР є "попередником гіпертонії", а гестаційний діабет є "попередником діабету" - кожен з них пов'язаний з високим ризиком розвитку серцево-судинних захворювань у роки після вагітності. У той час як у дослідженнях розглядався їхній індивідуальний внесок у майбутній ризик серцево-судинних захворювань, мало хто намагався зрозуміти, які ризики можуть бути пов'язані з обома факторами у роки після вагітності.

Для аналізу дані про 886295 жінок з ГГТР (43861), гестаційним діабетом (54061), обома (4975) або без них (783398) були отримані з декількох канадських адміністративних баз даних охорони здоров'я.

Середній вік у групах становив близько 30 років, при цьому пацієнтки з обома станами або тільки з гестаційним діабетом частіше були старшими, ніж пацієнти з тільки ГГТР або без захворювання (32 роки проти 29 років, відповідно, P < 0,001).

За загальний період спостереження 12 років було зареєстровано 1999 подій ССЗ, більшість із них (1162) через 5 років після вагітності.

Скориговані коефіцієнти ризику серцево-судинних захворювань після гестаційного гіпертензивного розладу (ГГТР)  склали 1,90 (95% ДІ, 1,151–2,25) протягом 5 років та 1,41 (95% ДІ, 1 ,12-1,76) через 5 років і більше.

Однак при приєднанні гестаційного діабету ризик серцево-судинних захворювань через 5 років більш ніж подвоївся (aHR 2,43; 95% ДІ 1,60-3,67). Комбінація також незначно підвищувала ризик у ранньому післяпологовому періоді (aHR, 1,42; 95% ДІ, 0,78-2,58).

Згідно з аналізом, наявність гестаційного діабету сама по собі не підвищує  ризик розвитку серцево-судинних захворювань у найближчому  майбутньому, незважаючи на те, що в інших дослідженнях це було пов’язано з вищим ризиком ССЗ.

За словами дослідників, це не означає, що існує величезний абсолютний ризик, але це показує, що існує підвищений ризик, про який жінки та їхні лікарі повинні знати і пацієнти потенційно потребують більшої профілактичної допомоги в майбутньому.

Автори дослідження зазначають, що ці несприятливі результати вагітності є індикатором для лікарів, але вони також повинні бути індикатором для пацієнтів, щоб переконатися, що вони говорять зі своїм лікарем про свої фактори ризику та модифікують їх.

Основна ідея дослідження полягає в тому, що жінки, у яких поєднуються гестаційна гіпертензія та гестаційний діабет, наражаються на високий ризик серцево-судинних захворювань у майбутньому, тому потрібно ретельно віднестися до визначення їх факторів ризику, та їх модифікації.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin