Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

12.11.2019 11:40
Версія для друку
  • RSS

Узгоджений документ EHRA\EAPCI\ACCA щодо порушень ритму серця в умовах невідкладної допомоги при гострому коронарному синдромі та реваскуляризації. 2019 

Даний документ розроблений Європейською асоціацією серцевого ритму (EHRA), Європейською асоціацією перкутантних серцево-судинних втручань (EAPCI) та Європейською асоціацією з невідкладних серцево-судинної станів (ACCA).

Незважаючи на значні успіхи в терапії за останні десятиліття, складні надшлуночкові і шлуночкові аритмії (ША), особливо в екстреній ситуації або під час реваскуляризації при гострому інфаркті міокарда (ГІМ), залишаються важливою клінічною проблемою.

Незважаючи на те, що частота виникнення ША зменшилася на госпітальному епаті надання допомоги при гострому коронарному синдромі (ГКС), головним чином через швидку реваскуляризації і оптимальну медикаментозну терапію, але у 6% пацієнтів з ГКС розвивається шлуночкова тахікардія і/або фібриляція шлуночків в перші години після появи симптомів ГКС. Незважаючи на те, що стійкі ША вважаються предикторами тяжких внутрішньолікарняних подій, конкретні асоціації між типом ША, термінами аритмії, стратегіями застосовуваного лікування і довгостроковим прогнозом при ГІМ є до кінця не з’ясованими.

Фібриляція  передсердь(ФП) є найбільш поширеною надшлуночковою тахіаритмією, яка може протікати безсимптомно і/або може бути пов'язана з швидким погіршенням гемодинаміки, що вимагає негайного медичного втручання. За оцінками, більше 20% пацієнтів з ГІМ можуть мати в анамнезі ФП, тоді як аритмія вперше може виникати у 5% пацієнтів з інфарктом міокарда з підйомом сегмента ST. Важливо відзначити, що у пацієнтів, які проходили первинне черезшкірне коронарне втручання з приводу ГІМ і мали ФП, частота побічних ефектів і смертності була вище в порівнянні з пацієнтами без аритмії.

Мета цього документа полягає в тому, щоб охопити клінічні наслідки і фармакологічне / нефармакологічне лікування аритмій при невідкладних станах і під час реваскуляризації. В ньому обговорюються сучасні дані про клінічно значемі специфічні типи та терміни ША, що ускладнюють ГІМ.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin