Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

12.05.2022 16:15
Версія для друку
  • RSS

Ушкодження міокарда при гестаційному діабеті 

Результати нового дослідження продемонстрували, що розвиток гестаційного цукрового діабету (ГЦД) може впливали на несприятливе ремоделювання міокарда.

 У жінок з ГЦД може бути порушена релаксація лівого шлуночка (ЛШ) та підвищений тиск наповнення ЛШ.

 Глобальна поздовжня деформація ЛШ (ГПД-ЛШ), виміряна за допомогою 2D-спекл-трекінгової ехокардіографії (2D-STE), є маркером ранньої систолічної деформації міокарда ЛШ у жінок із ГЦД.

 Трансформація  лівого передсердя може бути найкращим параметром 2D-STE для раннього виявлення діастолічної дисфункції ЛШ при ГЦД.

 2D-STE була більш чутливою у виявленні кардіоміопатії, ніж звичайна 2D-ехокардіографія.

У дослідження були включені  жінки з одноплідною вагітністю – 47 осіб з ГЦД та 62 жінок без ГЦД (контрольна група). Їм була проведена 2D-STE та звичайна ехокардіографія.  ГПД-ЛШ та деформація лівого передсердя (ЛП) оцінювалися в автономному режимі. 

 Середнє значення ГПД-ЛШ у пацієнтів із ГЦД було нижчим, ніж у контрольній групі (18,14 проти 22,36; P<0,001), але середні значення фракції викиду лівого шлуночка були однаковими в обох групах.

 В одномірному аналізі індекс маси тіла (ІМТ), систолічний та діастолічний артеріальний тиск (АТ), відносна товщина стінки (ВТС), індекс маси лівого шлуночка (ІМЛШ), ГПД-ЛШ, деформація резервуару лівого передсердя (  LA-Sr) та LA-Scd були пов'язані з ГЦД.

 ГПД-ЛШ був незалежно пов'язаний з ГЦД у багатофакторній моделі з поправкою на АТ, ІМТ, ВТС та ІМЛШ (ВР, 0,439; 95% ДІ, 0,320-0,603; P<0,001).

 Цукровий діабет є відомим фактором ризику серцево-судинних подій, а оскільки ГЦД є частим ускладненням вагітності, більш чутливий метод діагностики та моніторингу прихованої серцевої дисфункції може допомогти запобігти пізнішим ускладненням у матері та плода. 

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми