Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

05.02.2022 00:18
Версія для друку
  • RSS

Тяжка легенева гіпертензія при ХОЗЛ 

Пацієнтів із тяжкою легеневою гіпертензією (ЛГ) та хронічною обструктивною хворобою легень (ХОЗЛ) можна ідентифікувати за  допомогою трьох широко доступних клінічних показників, які можна виміряти неінвазивно, як показує одноцентровий ретроспективний аналіз.

 Дослідники зазначають, що ЛГ є прогностично значущою при ХОЗЛ, але важка ЛГ пов’язана з різким зниженням виживання та часто асоціюється з іншим фенотипом ХОЗЛ, з менш вираженою обструкцією дихальних шляхів, але більш вираженою дифузією і більш вираженою гіпоксемією.

Пацієнти зі специфічним фенотипом можуть отримати користь від індивідуальної терапії, але необхідно спочатку їх виявити, і для цього необхідні неінвазивні інструменти, щоб відібрати таких пацієнтів із  великої кількості хворих з ХОЗЛ і  без.

Усього в аналіз було включено 142 пацієнти з ХОЗЛ, які перенесли катетеризацію правих відділів серця за клінічними показаннями щодо підозри на ЛГ. Діагноз ХОЗЛ та тяжкість обмежень повітряного потоку було встановлено відповідно до рекомендацій GOLD.

За даними дослідників, у 74 учасників була важка ЛГ, у 45 – помірна ЛГ, і лише у 23 пацієнтів не було ЛГ.

ХОЗЛ із важкою ЛГ визначалася як середній артеріальний тиск у легеневій артерії (срЛАТ) ≥ 35 мм рт. ст. або срЛАТ ≥ 25 мм рт. ст. із низьким серцевим індексом менше 2,0 л/хв/м2. ХОЗЛ із помірною ЛГ визначалася як срЛАТ 25–34 мм рт. ст. або срЛАТ 21-24 мм рт. ст. з легеневим судинним опором (PVR) ≥ 3 одиниці Вуда (WU). ХОЗЛ без ЛГ - срЛАТ < 21 мм рт. ст. або срЛАТ 21-24 мм рт. ст. з PVR < 3 ОД.

Три незалежні прогностичні змінні були включені в модель багатофакторного прогнозування важкої ЛГ:

  • Систолічний легеневий артеріальний тиск (сЛАТ) ≥ 56 мм рт.ст., оцінений за допомогою ехокардіографії
  • Рівень NT-proBNP у плазмі ≥ 650 пг/мл
  • Співвідношення діаметру стовбуру легеневої артерії/тубулярної частини висхідної аорти (відношення PA/Ao) на КТ грудного відділу ≥ 0,93

Коли всі три критерії були виконані, що спостерігалося в одній третині когорти, специфічність прогнозтичної моделі склала 94,9%, а позитивне прогностичне значення для тяжкої ЛГ становила 93,5%. Насправді, наявність принаймні одного з критеріїв (84% випадків) мала чутливість 98,2%, і більшість пацієнтів з ХОЗЛ і тяжкою ЛГ можна було виявити за допомогою розпізнавання сильного підвищення сЛАТ, зазначають дослідники. Навпаки, якщо жодного з них не було імовірність тяжкої ЛГ становила лише 6,7%.

Автори зазначили, що вони не включили індекс маси тіла (ІМТ) до своєї початкової моделі прогнозування, хоча ІМТ був підвищений у пацієнтів із тяжкою ЛГ.

При середньому спостереженні 3,7 року трохи більше половини когорти померло, а трьом пацієнтам була проведена трансплантація легень. Середній час до комбінованої кінцевої точки смерті або трансплантації легень становив 5,9 років від вихідного рівня. Після коригування віку та статі в багатофакторній моделі обмеження повітряного потоку та тяжкість ЛГ були незалежно пов’язані з виживанням, і кожен із цих двох факторів однаково сприяв підвищенню ризику смертності, відзначають дослідники.

Зокрема, обмеження повітряного потоку за GOLD стадія 3, було пов'язано з 56% вищим ризиком смерті (ВР, 1,56) порівняно з пацієнтами з обмеженням повітряного потоку GOLD стадії 1-2. Для пацієнтів з обмеженням повітряного потоку, що відповідає за критеріями GOLD 4 стадії ризик смерті був у 3,4 рази вищим (ВР, 3,45) порівняно з пацієнтами із захворюванням GOLD 1-2 стадії.

Аналогічно, пацієнти з тяжкою ЛГ мали на 85% вищий ризик смерті (ВР, 1,85) порівняно з пацієнтами, які не мали ЛГ.

Гемодинаміка була гіршою у пацієнтів, які отримували лікування, ніж у пацієнтів, які не отримували лікування, але виживання не відрізнялося суттєво між двома групами.

Обмеження дослідження включають його ретроспективний характер, і результати повинні бути підтверджені в незалежних когортах.

За словами науковців, це дослідження важливе, оскільки воно посилює використання інших неінвазивних методів для виявлення ЛГ при ХОЗЛ, крім ехокардіографії, що може бути менш надійним у пацієнтів із прогресуючим захворюванням легень.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin