Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

02.06.2022 11:38
Версія для друку
  • RSS

Цікавий зв'язок ХС ЛПНЩ і високих рівнів ліпопротеїну а 

 

Результати нового дослідження показали, що підвищений ризик атеросклеротичних серцево-судинних захворювань, спричинений підвищеним рівнем ліпопротеїну а (Lp(a)) може бути компенсований шляхом зниження холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) до певних рівнів.

Результати, отримані на основі аналізу даних про рівні Lp(a) та холестерину ЛПНЩ, а також пов'язаних з ними показників генетичного ризику майже у 500 000 осіб можуть були використані для розробки ряду вікових показників зниження рівня холестерину ЛПНЩ  для зниження ризику, пов'язаному з впливом Lp(a) протягом усього життя.

Науковці запевняють, що вимірювання рівнів Lp(a) може допомогти уточнити індивідуальні оцінки абсолютного ризику атеросклеротичного серцево-судинного захворювання. А також це може впливати на рішення щодо  інтенсивності зниження рівня ЛПНЩ або інших модифікацій факторів ризику, необхідних для подолання підвищеного ризику, викликаного Lp(a).

Також це дозволить клініцистам персоналізувати профілактику атеросклеротичних серцево-судинних захворювань

Дослідження було представлене на конгресі Європейського товариства атеросклерозу (EAS) 2022 року.

Дослідники вивчили дані 455 765 людей, які не мали в анамнезі серцево-судинних захворювань, діабету або раку до 30 років. Вони також мали рівень холестерину ЛПНЩ нижче 5 ммоль/л на момент включення.

Науковці використовували оцінку генетичного ризику Lp(a), засновану на варіантах rs10455872 і rs3798220, та інструментальну варіабельну генетичну оцінку ЛПНЩ, що складається зі 100 варіантів, для випадкової класифікації людей із середніми, високими рівнями Lp(a) та зниження рівня холестерину ЛПНЩ.

Дані показали, що при підвищених абсолютних рівнях виміряного Lp(a) та підвищених показниках генетичного ризику мало місце прогресивне збільшення ризику великих коронарних подій.

Вивчаючи поєднання підвищених рівнів Lp(a) та нижчих рівнів ЛПНЩ, вони виявили, що збільшення ризику великих коронарних подій при Lp(a) 123 нмоль/л може бути компенсовано зниженням ЛПНЩ до 19,5 мг/дл.

У людей з рівнем Lp(a) 251 нмоль/л підвищення ризику великих коронарних подій компенсувалося зниженням рівня холестерину ЛПНЩ до 36,1 мг/дл.

Крім того, дослідники виявили, що рівень інтенсифікації зниження рівня холестерину ЛПНЩ, необхідний для подолання ризику, викликаного підвищеним рівнем Lp(a) залежить від віку.

Наприклад, у осіб з рівнем Lp(a) 220 нмоль/л зниження рівня холестерину ЛПНГ, необхідне для компенсації ризику серйозних коронарних ускладнень, склало 0,8 ммоль/л, якщо гіполіпідемічну терапію розпочали у 30 років, до 0,9 ммоль/л на початку 40 років, до 1,2 ммоль/л на початку 50 років і до 1,5 ммоль/л на початку 60 років. 

Це, за словами авторів дослідження, передбачає, що модифікація дієти та способу життя навряд чи буде ефективною стратегією, якщо розпочати її пізніше.

Іншими ключовими висновками з результатів є важливість втручання якомога раніше, щоб мінімізувати вплив підвищеного рівня Lp(a) протягом усього життя.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

 
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Трансдермальний датчик для діагностики інфаркту міокарда

Відкривається величезний потенціал для безкровної оцінки біомаркерів …

  >>>