Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

14.05.2022 10:25
Версія для друку
  • RSS

Сюрприз і загадка: зв'язок неалкогольної жирової хвороби печінки з ризиком серцево-судинних захворювань 

Люди з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП) та низьким або здоровим індексом маси тіла (ІМТ) схильні до підвищеного ризику захворювань периферичних судин, інсульту та серцево-судинних захворювань, як показали несподівані результати нового дослідження.

Дослідники побачили підвищений ризик серцево-судинних захворювань, незважаючи на те, що в цій групі була нижча поширеність факторів ризику атеросклерозу та метаболічних захворювань.

Науковці зазначають, що пацієнтів з НАЖХП з нормальним ІМТ часто не беруть до уваги, тому що  припускають, що ризик більш серйозних станів нижчий, ніж у людей з надмірною вагою або ожирінням.

У дослідженні ретроспективно вивчили когорту з 18 793 дорослих із діагнозом НАЖХП у лікарні Мічиганського університету з 2012 по 2021 рік. Однією з цілей було порівняти поширеність цирозу, серцево-судинних захворювань, метаболічних захворювань та хронічних захворювань нирок щодо ІМТ.

Спеціалісти також розділили людей на чотири категорії ІМТ: худорляві, з надмірною вагою, ожирінням 1 ступеня та ожирінням 2-3 ступеня.

Майже 6% худорлявих пацієнтів мали захворювання периферичних артерій, порівняно з приблизно 4-5% у людей з надмірною вагою та ожирінням. Так само більше 6% цієї групи перенесли інсульт у порівнянні з 5% або менше в інших групах з високим ІМТ.

Худорляві пацієнти з НАЖХП також мали значно більшу поширеність серцево-судинних захворювань, незалежно від віку, статі, раси, куріння, діабету, гіпертонії та дисліпідемії.

Це перше у своєму роді дослідження, що передбачає  врахування  лікарями ризику серцево-судинних захворювань у всіх пацієнтів з НАЖХП, а не тільки у тих, хто має надмірну вагу або живе з ожирінням — групи, які традиційно вважаються мають підвищений ризик.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Інгібітори міозину при гіпертрофічній кардіоміопатії

Новий препарат забезпечує клінічно значуще покращення фізичної активності пацієнтів із симптоматичною обструктивною ГКМП і зменшує тягар обмежувальних симптомів… >>>

Переваги ЧКВ при стабільній стенокардії

Новий аналіз даних із дослідження ORBITA-2 показав, що анатомічна тяжкість ураження  коронарних судин не є надійним способом прогнозування полегшення симптомів після стентування...

  >>>