Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

24.12.2021 20:40
Версія для друку
  • RSS

Синдром святкового серця 

Якщо говорити про споживання алкоголю у святковий період, то результати нового дослідження можуть трохи заспокоїти.

Велике когортне дослідження не виявило зв'язку споживання алкоголю зі шлуночковою аритмією та U-подібного зв'язку з раптовою серцевою смертю.

Хоча добре відомо, що вживання алкоголю пов'язане з фібриляцією передсердь, явищем, відомим як "синдром святкового серця", поточні результати показують, що це не поширюється на фібриляцію шлуночків.

Дослідники стверджують, що грунтуючись на результатах, немає чіткого зв'язку між вживанням алкоголю та підвищеним ризиком шлуночкової аритмії.

Є переконливі докази того, що будь-яка кількість алкоголю збільшує ризик фібриляції передсердь, існує дуже мало даних щодо зв'язку алкоголю із шлуночковою аритмією. Науковці зазначають, що це перше велике дослідження, в якому вивчався взаємозв'язок між алкоголем та шлуночковою аритмією.

Для дослідження вчені використали дані Британського біобанку, щоб охарактеризувати зв’язок загального споживання алкоголю та конкретних напоїв. В аналіз було включено  408000 учасників протягом середнього періоду спостереження 11,5 років.

Споживання алкоголю на початковому рівні було розраховане як стандартні напої Великобританії (8 г алкоголю) на тиждень. Наслідки оцінювалися за записами про госпіталізацію та смерть. Всього за період спостереження сталося 1733 випадків шлуночкової аритмії та 2044 випадків раптової серцевої смерті.

Результати показали, що після коригування декількох вихідних характеристик не було виявлено чіткого зв'язку між загальним споживанням алкоголю і шлуночковою аритмією.

Для раптової серцевої смерті спостерігалася U-подібна асоціація загального споживання алкоголю, тому споживання менше 26 порцій на тиждень було пов'язане з меншим ризиком.

Вживання більшої кількості пива, сидру та спиртних напоїв потенційно було пов'язане зі збільшенням ризику раптової серцевої смерті, тоді як збільшення споживання червоного та білого вина було пов'язане зі зниженням ризику.

Дослідники зазначають, що визначення стандартного напою варіюється від країни до країни. У цьому дослідженні використовували стандартний напій Великобританії, який містить менше алкоголю (8 г), ніж стандартний напій США (14 г).

Алкоголь є такою широко використовуваною речовиною. Він мав би велике значення для охорони здоров'я, якби можна було точно встановити позитивний чи негативний вплив на різні захворювання. На сьогодні дані свідчать про різний вплив алкоголю на різні стани. Але ще недостатньо вагомих доказів, щоб рекомендувати непитущим людям починати вживати невелику кількість алкоголю для поліпшення серцево-судинної системи, і цілком очевидно, що велика кількість алкоголю шкідлива.

 

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin