Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

27.04.2022 22:11
Версія для друку
  • RSS

Рекомендації USPSTF щодо аспірину для первинної профілактики серцево-судинних захворювань 

Робоча група з профілактичних послуг США (USPSTF) опублікувала остаточні рекомендації щодо використання аспірину для профілактики серцево-судинних захворювань.
У заяві не рекомендується розпочинати прийом аспірину для первинної профілактики серцево-судинних захворювань у осіб віком 60 років та старше.
Для людей у віці 40-59 років USPSTF передбачає, що аспірин можна розглядати при підвищеному ризику серцево-судинних захворювань (10-річний ризик 10% або вище), але рішення має прийматись індивідуально.
У документі наголошується, що дані вказують на те, що у віковій групі 40-59 років чиста користь від використання аспірину невелика, і що користь з більшою ймовірністю буде у осіб, які не схильні до підвищеного ризику кровотеч.
Ці рекомендації застосовуються тільки до людей, у яких в анамнезі немає серцево-судинних захворювань і які ще не приймають аспірин щодня.
Робоча група дійшла висновку, що є достатні докази того, що низькі дози аспірину мають невелику перевагу в зниженні ризику серцево-судинних подій (несмертельного інфаркту міокарда та інсульту) у дорослих віком 40 років і старших, у яких в анамнезі немає серцево-судин захворювань, але є підвищений ризик серцево-судинних захворювань. .
Наявні дані показують, що абсолютна величина користі збільшується зі збільшенням 10-річного серцево-судинного ризику і що величина користі протягом життя більша, коли аспірин починають приймати у молодшому віці.
Але є достатні докази того, що вживання аспірину у дорослих збільшує ризик шлунково-кишкової кровотечі, внутрішньочерепної кровотечі та геморагічного інсульту. USPSTF визначила, що величина шкоди загалом невелика та збільшується у старших вікових групах, особливо в дорослих старше 60 років.
Для пацієнтів, які мають право і вирішили почати приймати аспірин, переваги стають меншими з віком, і дані показують, що клініцисти та пацієнти повинні розглянути питання про припинення використання аспірину у віці близько 75 років.
У документі також йдеться про те, що докази незрозумілі, чи знижує використання аспірину ризик захворюваності чи смертності від колоректального раку.
Цільова група рекомендує дозу аспірину 81 мг на день для тих людей, які вирішили приймати аспірин для первинної профілактики.
Спеціалісти зазначають, що аспірин є лише одним із засобів зниження ризику серцево-судинних захворювань. Люди можуть значно знизити свій ризик багатьма іншими способами, включаючи регулярні фізичні вправи, здорове харчування, контроль артеріального тиску та діабету, а також прийом статинів, якщо у них підвищений ризик серцево-судинних захворювань.
Недавні випробування показали, що аспірин має лише незначну цінність порівняно з усіма іншими факторами. І зниження ризику за допомогою аспірину менше, ніж із деякими іншими способами. Наприклад, аспірин пов'язаний із зниженням ІМ на 12%, тоді як статини пов'язані із зменшенням на 25-30%. 
Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org
 
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми