Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

17.10.2019 15:37
Версія для друку
  • RSS

Раннє лікування сімейної гіперхолестеринемії. 

Результати нового дослідження, що тривало біля 20 років,  показали, що терапія статинами в дитячому віці у пацієнтів з сімейною гіперхолестеринемією (СГХ) позитивно впливала на прогресування атеросклерозу і зменшення серцево-судинних подій, включаючи смерть.

Сукупна частота серцево-судинних подій у віці 39 років склала 1% серед пацієнтів з СГХ, які почали приймати статини в дитинстві, в порівнянні з 26% серед їх батьків, для яких статини були доступні тільки в дорослому віці.

Жоден з молодих людей, які отримували статини в дитинстві, не помер від серцево-судинних захворювань (ССЗ) під час спостереження, в той час як 7% їх батьків померли до 40 років, і всі через інфаркт міокарда.

У пацієнтів з СГХ різко підвищуються рівні холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) з народження і далі, що визначає їх до високого ризику передчасних ССЗ. Статини є кращою медикаментозною терапією, і як консенсусна комісія Європейського товариства з атеросклерозу, так і рекомендації Американського коледжу кардіологів / Американської кардіологічної асоціації щодо СГХ  рекомендують призначення статинів у віці 8-10 років. Проте дані про які результати у зрілому віці лікування дітей відсутні.

 

Дослідники вивчали 184 пацієнтів з СГХ та 77 їх здорових братів  і сестер, доступних для спостереження приблизно через 20 років після участі в 2-річному рандомізованому дослідженні. В учасників  оцінили товщину інтими-медіа сонної артерії (c-IMT) під час початкового дослідження і подальшого спостереження. СГХ  була генетично підтверджена у 98% пацієнтів, які почали приймати статини в середньому у віці 14 років.

При подальшому спостереженні 22% пацієнтів курили; їх середній вік становив 31 рік. Оцінка прихильності до  гіполіпідемічної терапії склала 79% серед пацієнтів з СГ, при цьому 84% з них отримували не менше 80% своїх ліків протягом місяця.

Середні рівні ЛПНЩ серед пацієнтів знизилися на 32% з базового рівня 237,3 мг / дл до 160,7 мг / дл. Це можна порівняти зі збільшенням рівня ЛПНЩ на 24% за той же період серед їх братів і сестер без СГХ (з 99,0 до 121,9 мг / дл).

Рівні загального холестерину змінювалися за аналогічною схемою серед пацієнтів (від 300,6 до 232,6 мг / дл) та їхніх братів і сестер (від 166,9 до 201,5 мг / дл), в той час як рівні ліпопротеїнів високої щільності незначно збільшувалися в обох групах (з 47,8 до 53,3 мг / дл і Від 54,8 до 56,3 мг / дл відповідно).

Примітно, що тільки 37 пацієнтів з СГ (20%) досягли мети лікування ЛПНЩ менше 100 мг / дл, і тільки вісім з них досягли ЛПНЩ менше 70 мг / дл.

Незважаючи на цей скромний відсоток, результати показують, що пацієнти з СГХ мали вищий c-IMT на вихідному рівні, ніж їх здорові родичі (середнє значення 0,446 мм проти 0,439 мм; скоригована різниця 0,012 мм; 95% довірчий інтервал (ДІ) , 0,002-0,021) але аналогічна середня товщина через 20 років (0,555 мм проти 0,551 мм; скоригована різниця 0,008 мм; 95% ДІ 0,009-0,026).

У дослідженні лікування включало тільки статини у 82 пацієнтів; статини плюс езетіміб у 53 осіб; статини, езетіміб і інгібітор PCSK9 у 4; і комбіновану терапію в 4. Найбільш часто з статинів призначався  розувастатин 40 мг (n = 28), потім аторвастатин 40 мг (n = 26), розувастатин 20 мг (n = 21) і симвастатин 40 мг (n = 15).

Чотири пацієнти припинили терапію статинами через побічні ефекти. Як повідомляють автори, ніяких епізодів рабдоміолізу або інших серйозних небажаних явищ не було зареєстровано, і ніяких значних відмінностей у функціональних тестах печінки між пацієнтами з СГХ та їх здоровими братами і сестрами не спостерігалося.

Науковці заявляють, що з огляду на те, що більшість пацієнтів приймали статини протягом усього подальшого спостереження початок лікування статинами в дитячому віці зробило позитивний вплив на атеросклеротичне ураження судин у учасників цього дослідження, навіть якщо цільові показники не завжди були досягнуті.  

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin